Świętuj Dzień Polskiej Muzyki z biletyna.pl i uzyskaj 15% rabatu na wybrane wydarzenia

*Promocja trwa w dniach 26.09-01.10.2023 na wybrane wydarzenia

koncert

Biesiada Bardów

koncert

Biesiada Bardów

Biesiada Bardów - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Biesiada Bardów

Wystąpią: Kuba Sienkiewicz, Krzysztof Daukszewicz, Bogusław Nowicki, Marek Stefankiewicz i gościnnie Dorota Lanton oraz Lubelska Federacja Bardów

Biesiada Bardów, to kabaretowy koncert literacko – satyryczny, wypełniony kultowymi piosenkami i tekstami najwybitniejszych polskich bardów. Często okraszonych zabawną, zaskakującą i satyryczną narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej żywotnych problemów współczesności. W koncercie usłyszymy wiele bardzo znanych piosenek, przebojów tego gatunku, w oryginalnym, autorskim wykonaniu.

BARDOWIE, których usłyszymy w koncercie:

Krzysztof Daukszewicz – jego piosenki to przeboje kabaretowe, znane i cytowane jak hasła. Przed laty pisał listy do „Jaśnie wielmożnego pana Hrabiego”, informując w kabaretowej formie o zmianach w naszym kraju. Dziś rozśmiesza do łez współczesną satyrą na nasze rodzime absurdy, a przede wszystkim na polską politykę. Wydał wiele płyt i książek, a oglądać go można m in. w „Szkle kontaktowym”.

Bogusław Nowicki – autor terminu „Piosenki z tekstem” i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach: „Ballady”, „Oceany” i najnowszej „ Optymizmu gram”. Jego niezwykle komunikatywne piosenki mówią o człowieku, jego marzeniach i tęsknotach. Liryka miesza się z autoironią i humorem, wzruszenie z rozbawieniem. Jeśli są przeboje w tym gatunku to on napisał ich wiele. Gawędziarze, Uśmiechnięte dziewczyny, Poszukiwania do dziś śpiewane są przez „wędrownych gitarzystów” .

Kuba Sienkiewicz – kiedyś lider „Elektrycznych gitar”, zespołu grającego pastiszowego rocka, autor wielu przebojów znanych z radiowych anten i filmu / Kiler/. Nagrał przeszło 10 płyt i cały czas przedstawia się jako czynny lekarz – neurolog, będąc wybitnym lekarzem neurologiem.

Kierownictwo muzyczne : Marek Stefankiewicz – znakomity pianista i kompozytor. Zaczynał w lubelskiej Budce Suflera. Nagrał z tym zespołem trzy pierwsze płyty. Dziś zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to : “Jesteś lekiem na całe zło” i “Niech żyje bal”.

Dorota Lanton, to aktorka znana min z serialu pt,,Klan”. Interpretatorka piosenki francuskiej, znana z takich programów, jak: Miłośc w Paryżu.

Lubelska Federacja Bardów - wykonuje piosenki literackie, turystyczne, artystyczne i kabaretowe. W tym gatunku przełamali stereotyp niszowości , występując przed wielotysięczną widownią Bieszczadzkich Aniołów w Cisnej, czy Stachuriady w Grochowicach.

Są od 20. lat na scenie! Stawiają na wielkie głosy, tradycyjne i piękne melodie, na dobrze zgrany chór i pozytywną energię. Nagrali 12 płyt, koncertowali w Polsce, Europie i USA. Na koncercie usłyszymy ich autorskie opracowania utworów Leonarda Cohena i Boba Dylana (tłumaczenia, aranżacje), jak i poematów Edwarda Stachury (muzyka).

Formacja zaprezentuje się w pełnym składzie :

  • Katarzyna Wasilewska – śpiew, skrzypce
  • Jolanta Sip – śpiew, kompozycje, teksty
  • Jan Kondrak – śpiew, gitara akustyczna, prowadzenie
  • Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna
  • Piotr Selim – śpiew, instr. Klawiszowe
  • Piotr Bogutyn – gitara elektryczna
  • Krzysztof Nowak-gitara basowa
  • Tomasz Deutryk- śpiew, perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Biesiada Bardów


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert