koncert

Ethno Jazz Festival – Zakończenie Karnawału 2017 FANFARE CIOCĂRLIA

koncert

Ethno Jazz Festival – Zakończenie Karnawału 2017 FANFARE CIOCĂRLIA

Ethno Jazz Festival – Zakończenie Karnawału 2017 FANFARE CIOCĂRLIA - Bilety na koncert

Fanfare Ciocărlia – zakończenie karnawału w bałkańskich rytmach!

FANFARE CIOCĂRLIA – legendarna bałkańska orkiestra dęta powraca do Wrocławia!
Bałkańskie wieczory z energetyczną taneczną muzyką stały się już wizytówką wrocławskiego klubu Stary Klasztor. 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, na tradycyjnej imprezie zwanej w Polsce „śledzikiem”, zaprezentuje się pochodząca z Rumunii FANFARE CIOCĂRLIA, jedna z najważniejszych bałkańskich orkiestr dętych, główny rywal Boban Marković Orchestra w Balkan Brass Battle!
Będzie to kolejna rumuńska orkiestra, która odwiedzi Wrocław w karnawale 2017.
Dla posiadaczy biletów na koncert FANFARA TRANSILVANIA 18 lutego w Starym Klasztorze przewidziane są zniżki.

Fanfare Ciocărlia to 12-osobowa orkiestra dęta pochodząca z położonej w północnej Rumunii wioski Zece Prăjini. Grupa zaczynała jako swobodne zgromadzenie muzyków grających okazjonalnie na weselach i chrzcinach. W październiku 1996 roku niemiecki inżynier dźwięku i producent nagraniowy Henry Ernst odwiedził Zece Prăjini i przekonał muzyków do stworzenia zespołu objazdowego. Za nazwę zespołu obrano Fanfare Ciocarlia: Fanfare jest to rumuńskie słowo pochodzenia francuskiego, które oznacza orkiestrę dętą, a Ciocarlia to po rumuńsku skowronek.
Od momentu odkrycia ich przez Ernsta, który został ich menadżerem, zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w ponad 50 państwach na całym świecie.

W zakorzenionej w tradycji austriackich i tureckich orkiestr wojskowych Fanfare Ciocarlia znaleźć można takie instrumenty jak: trąbki, tuby barytonowe i tenorowe, klarnety, saksofony, bęben i perkusję. Teksty ich piosenek pisane są w języku rumuńskim oraz romskim. Styl ich muzyki wywodzi się głównie z rumuńskiej i romskiej ludowej muzyki tanecznej, lecz widoczne są także wpływy tureckie, bułgarskie, serbskie oraz macedońskie. Swoją popularność zawdzięczają szybkim energetycznym dźwiękom, skomplikowanym rytmom oraz prędkim solówkom na klarnetach, saksofonach i trąbkach, których tempo przekracza czasem 200 bitów na minutę. Znani są również z tego, że podczas swoich koncertów nie korzystają z żadnego zapisu nutowego, a także z grania na scenie na starych, poobijanych instrumentach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival – Zakończenie Karnawału 2017 FANFARE CIOCĂRLIA

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert