Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

II Festiwal Wojciecha Kilara Koncert muzyki oratoryjnej

koncert

II Festiwal Wojciecha Kilara Koncert muzyki oratoryjnej

II Festiwal Wojciecha Kilara Koncert muzyki oratoryjnej - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zaprasza na II Festiwal Wojciecha Kilara! Czekają nas trzy niezwykłe koncerty wypełnione utworami tego kompozytora, cenionymi i granymi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wojciech Kilar to nie tylko twórca muzyki symfonicznej czy oratoryjnej, lecz również filmowej – komponował dla takich reżyserów, jak Francis Ford Coppola, Jane Campion, Roman Polański, Krzysztof Zanussi czy Andrzej Wajda. Jego dzieła wykonują największe orkiestry świata, w tym Philadelphia Orchestra, Cleveland Symphony i New York Philharmonic.

Już 25 listopada 2022 r. o godz. 19:00 czeka nas KONCERT MUZYKI ORATORYJNEJ, podczas którego wybrzmią dwa dzieła Wojciecha Kilara: Choralvorspiel oraz V Symfonia Adwentowa. Choralvorspiel jest utworem nawiązującym do minimalizmu, wpisującym się w nurt twórczości Kilara inspirowany tradycjami i folklorem góralskim, zaś V Symfonia Adwentowa to kompozycja powstała w 2007 r. na zamówienie Filharmonii Śląskiej, odnosząca się do kultury muzycznej Śląska. W symfonii orkiestrze Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara towarzyszyć będzie nagradzany na licznych międzynarodowych konkursach i festiwalach chór 441 Hz, który wyśpiewa m.in. słowa kończące Apokalipsę św. Jana. Zadyryguje Alexander Humala, na co dzień dyrektor artystyczny Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Repertuar:

Wojciech Kilar – Choralvorspiel

Wojciech Kilar – V Symfonia Adwentowa

Wystąpią:

Alexander Humala – dyrygent

Chór 441 Hz

Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca"

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: II Festiwal Wojciecha Kilara Koncert muzyki oratoryjnej

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Pruszków
03.12.2022 17:00

bilety od 110,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii koncert