koncert

Kanaan

koncert

Kanaan

Kanaan - Bilety na koncert

Wiosna! Budzi się życie... i nowa nadzieja. I dlatego właśnie w pierwszy dzień wiosny zapraszamy na wyjątkowy koncert!
Kanaan w kameralnym składzie i jego "Trzy Sny", to jakby ścieżka dźwiękowa budzącej się wiosny. Muzyka o dużym stężeniu nadziei.

"Nowy repertuar to bardzo intymna duchowa podróż. Słuchacze na pewno znajdą w niej bez trudu ślady moich muzycznych fascynacji: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Sting, Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy - to artyści, których wrażliwość i wyobraźnia są tą krainą, w której najlepiej się czuję. Teksty, zdaniem niektórych, "mają uzasadnioną pretensję do bycia poezją". Ale nie jest to poezja tkliwa. Ktoś stwierdził, że "trafia go ona prosto w serce i wypływa oczami". Mam nadzieję, że właśnie taka ona jest. Do-tkliwa."
Kuba Kornacki

Zespół KANAAN w programie:
"TRZY SNY" - muzyka,która daje nadzieję
Kuba Kornacki - śpiew, muzyka, słowa
Cezary Paciorek - akordeon, instrumenty klawiszowe
Grzegorz Nadolny - kontrabas
Maciej Afanasjew - skrzypce, aranżacje, kierownictwo muzyczne

Kuba Kornacki - śpiew, muzyka, słowa

Aktor, absolwent krakowskiej PWST, związany z Piwnicą przy Krypcie na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, za solowy recital kabaretowy "Piosenka żydowska ciut niekoszerna" nominowany do nagrody Bursztynowy Pierścień w sezonie 2000/2001. Od 2002 do 2007 solista Teatru Muzycznego w Gdyni, do chwili obecnej pedagog Studium Wokalno- Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Za debiutancką płytę "Tato" wraz z zespołem Kanaan nagrodzony na Debiutach 2013 Nagrodą Jury, Nagrodą Publiczności, oraz Złotym Krążkiem na festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013.

Cezary Paciorek - akordeon, instrumenty klawiszowe.

Współpracował z zespołem Mietek Blues Band, Maciejem Sikałą, Wojciechem Staroniewiczem, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Emilem Kowalskim, Jarkiem Śmietaną, Jorgosem Skoliasem, Olem Walickim, Leszkiem Możdżerem, Sławkiem Jaskułke, braćmi
Pospieszalskimi, Joszką Brodą, Michałem Urbaniakiem. Cztery płyty z jego udziałem otrzymały nominacje do "Fryderyka" W 2013 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Gdańska. Jednym z jego wielkich osiągnięć jest uczynienie akordeonu instrumentem jazzowym.

Grzegorz Nadolny - kontrabas

Jeden z najbardziej rozchwytywanych w kraju basistów jazzowych i rozrywkowych. Współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i wiele innych bydgoskich projektów i formacji. Współpracował z Jarkiem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Stroblem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Biskupskim, Mariuszem Lubomskim, Tomaszem Kamińskim, Krystyną Stańko i in.

Maciej Afanasjew - skrzypce, aranżacje, kierownictwo muzyczne.

Skrzypek jazzowy. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej w klasie skrzypiec jazzowych oraz aranżacji kompozycji. Stypendysta Universität fur Musik und darstellende Kunst w Grazu. Współpracował z takimi muzykami jak, Maciej Strzelczyk, Krzysztof Herdzin, Janusz Skowron, Cezary Konrad, Robert Cudzich, Marcin Pospieszalski, Joachim Menzel, Piotr Jankowski. Współpracował także z takimi instytucjami jak Mozart Symphonie Orchester Hannover, Orkiestra fundacji Media Visage, Pan-European Philharmonic (koncertmistrz), Junges Klangforum Orchester, Camerata Silesia, chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Teatr Muzyczny w Gliwicach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Zagłębiowska Orkiestra Kameralna.

Zachęcamy do posłuchania jednego z utworów zespołu:
"Wojownik": https://www.youtube.com/watch?v=j6d6TmR7XHY

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kanaan

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert