koncert

Koncert Wiedeński z klasą i humorem

koncert

Koncert Wiedeński z klasą i humorem

Koncert Wiedeński z klasą i humorem - Bilety na koncert

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana oraz arie i duety wszechczasów innych kompozytorów.

Tegoroczny koncert, w wykonaniu znanych polskiej i europejskiej publiczności artystów, laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca prezentując światowy kunszt wokalny.
Anita Rywalska – sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończyła z wyróżnieniem. W jej repertuarze znajdują się m.in. pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, F.Poulenca, utwory oratoryjno – kantatowe oraz partie operowe i operetkowe: Santuzzy w Cavalleria Rusticana P. Mascagniego, tytułowa rola w Carmen G. Bizeta, Catherine w operze O żonie niemej T. Kasserna (prapremiera światowa). Niezwykle utalentowana śpiewaczka jest gwiazdą „Akademii Humoru” – programu telewizyjnego Waldemara Malickiego. Agata Sava - wybitna polska mezzosopranistka, solistka opery w Pradze. Absolwentka Hohschule fur Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem, a także stypendystka dwóch prestiżowych grantów: DAAB - Dwuletniego Stypendium Rządu Niemiec oraz Yehudi Menuhin Live Music Now. Koncertuje aktywnie na scenach całego świata, m.in.: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy Lucerne Concert Hall, oraz w Filharmonii w Zurychu i Genewie, gdzie występowała z Chicago Sinfonietta. Jej pięknego głosu można było posłuchać także w trakcie wystepów w prestiżowych salach koncertowych Japonii. Oskar Jasiński - niezwykle charyzmatyczny i pełen humoru polski tenor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych. Na co dzień, solista Śląskiej Operetki Kameralnej, aktywnie współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami i filharmoniami, a także operą śląską i krakowską. Bierze udział w wielu produkcjach i projektach muzycznych w całej Polsce, a także z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty operetkowe, operowe, musikalowe i inne. Artur Banaszkiewicz - skrzypek, kompozytor, aranżer. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego artysta często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, utworów z różnych obszarów muzyki, m.in.: Viva Strauss!, La Fiesta Mexicana, Skrzypek na Dachu, Hava Nagilah, Oczy czarne, Kalinka. Autorski koncert Wieczór w krainie Czardasza, inspirowany cygańskim i żydowskim folklorem, otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii czy Lipskiego Gewandhaus.

Solistom towarzyszyć będzie zespół MaesQuartet. Indywidualny styl aranżacji oraz rzadko spotykane zestawienie instrumentów sprawia, że utwory wykonywane przez kwartet charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe, głębokie brzmienie, dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.

Podczas koncertu zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsta Nietoperza, Księżniczka Czardasza, Baron Cygański, czy Wesoła Wdówka, m.in. arii Barinkaya Wielka sława to żart czy duetu wszechczasów Usta milczą dusza śpiewa, a także walca Nad pięknym, modrym Dunajem. Zapraszamy Państwa na tę niezwykłą, kameralną ucztę wspaniałej muzyki, klasy i humoru .

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Dąbrowa Górnicza

Brak wydarzeń w: Dąbrowa Górnicza

Recenzje i opinie: Koncert Wiedeński z klasą i humorem

Niestety mam porównanie z koncertem noworocznym, który miał miejsce w operze w Bydgoszczy i to co tutaj zobaczyłem mnie rozczarowało. Nie było źle ale cena nieadekwatna do występu.
Bardzo miło spędzony czas.
Katarzyna 06.12.2021 09:55
Koncert przerósł nasze oczekiwania. Cała publiczność wychodziła z uśmiechem od ucha do ucha. Prowadzenie Pana Oskara na medal.
Bardzo przyjemny wieczór z muzyką klasyczną i humorem. Pan Artur Banaszkiewicz wyjątkowo uatrakcyjnił show!!! Polecam
Było super , polecam bardzo , bawiliśmy się świetnie :)
Super koncert, na poziomie
Byłą to niezwykła, kameralna uczta wspaniałej muzyki, klasy i humoru. Zaprezentowali Państwo światowy kunszt wokalny.
Koncert był rewelacyjny
Było cudownie. Wspaniały występ.
Przepiękny koncert, wspaniali artyści . Bardzo mi się podobało. Chciałabym brać udział w takich wydarzeniach jak najczęściej.
Cudowny koncert. Oczywiście. , jeśli tylko będzie w Łodzi kolejny to idziemy. Bawiliśmy się świetnie.
Bardzo relaksujący i „sympatyczny” koncert
Świetny koncert. Prowadzący rewelacja. Gorąco polecam. Zabawa murowana. 😊
Wspaniała muzyka, wspaniali soliści, rewelacyjny skrzypek
Wspaniały koncert. Jak najwiecej takich profesjonalnych widowisk !

Polecane z kategorii koncert