koncert

Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

koncert

Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina - Bilety na koncert

50-LECIE DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina– polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Wolna Grupa Bukowina stale, od prawie 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
• Grażyna Kulawik – śpiew,
• Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
• Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
• Krzysztof Żesławski – śpiew, gitara basowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Recenzje Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Cudowny koncert. Wolna Grupa Bukowina wiecznie młoda. Ogrom wzruszeń. Przyjemna atmosfera. Odpoczynek od hałasu codzienności. Wrażliwość artystów przełożona na muzykę. Coś pięknego.
Było po prostu cudnie; bardzo nastrojowo, chwilami zabawnie, chwilami nostalgicznie... Zwłaszcza starsi fani WGB odbyli piękną podróż do czasów młodości. Ale z pewnością nikt nie mógł poczuć się zawiedziony.

Polecane z kategorii koncert