Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

koncert

Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

50-LECIE DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina– polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Wolna Grupa Bukowina stale, od prawie 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
• Grażyna Kulawik – śpiew,
• Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
• Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
• Krzysztof Żesławski – śpiew, gitara basowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Cudowny koncert. Wolna Grupa Bukowina wiecznie młoda. Ogrom wzruszeń. Przyjemna atmosfera. Odpoczynek od hałasu codzienności. Wrażliwość artystów przełożona na muzykę. Coś pięknego.
Magosia 22.09.2021 22:40
Było po prostu cudnie; bardzo nastrojowo, chwilami zabawnie, chwilami nostalgicznie... Zwłaszcza starsi fani WGB odbyli piękną podróż do czasów młodości. Ale z pewnością nikt nie mógł poczuć się zawiedziony.
Anna 21.09.2021 11:23

Polecane z kategorii koncert