koncert

Ozric Tentacles

koncert

Ozric Tentacles

Ozric Tentacles - Bilety na koncert

Nie będziemy już też tego trzymać dłużej w tajemnicy.
25.04.2015 Serotoninę otworzy legendarna, psychodeliczno-rockowa kapela Ozric Tentacles, która na scenie istnieje od 32 lat i posiada w swoim dorobku ponad milion sprzedanych płyt.

3cia edycja Serotonina party współorganizowana jest wraz z Klub Progresja, i będą to w zasadzie dwa osobne wydarzenia, na które bilety można będzie kupić oddzielnie, bądź też wykupić karnet, który będzie pozwalał zaliczyć dwa eventy. Wierzymy, że po obydwu stronach publiczności, zarówno naszych wesołych krasnali, jak i fanów koncertów rockowych, znajdą się chętni a by zaliczyć jedną długą imprezę.
Tak więc line up na najbliższą Serotonine prezentuje się następująco:

Ozric Tentacles - (znane także jako The Ozrics) to instrumentalny rockowy zespół pochodzący z angielskiego Somerset. Ich muzyka określana jest także jako psychodeliczny space rock. Grupa powstała w 1983 roku z inicjatywy gitarzysty Eda Wynne, który jest obecnie jedynym członkiem pierwotnego składu.

Do 2011 roku Ozric Tentacles nagrali 28 płyt i są jednym z niewielu zespołów z tak długim stażem, który wszystkie albumy wydawał niezależnie, bez pomocy żadnej dużej wytwórni, a ich płyty rozeszły się w ponad milionowym nakładzie.

Nic nie zapowiadało tak wielkiego sukcesu w 1983 roku na Stonehenge Free Festival. To właśnie tam spotkali się Ed Wynne, jego brat Roly Wynne, Nick "Tig" Van Gelder, Joie Hinton. Podczas sześciogodzinnego jam session, połączonego z abstrakcyjnymi rozmowami m.in. na temat płatków śniadaniowych powstał muzyczny projekt, który zachwycił zgromadzonych wokół nich słuchaczy. Publiczność domagała się nazwy dla tak zacnej grupy. Wtedy Ed odparł, że nazywają się "Ozric Tentacles".
Ich muzyka to mieszanka hippisowskiej estetyki, elektroniki, sampli, połączona z gitarowym brzmieniem i wyraźnym rytmem. Grupa stała się szybko sztandarowym przykładem zespołu muzycznej sceny angielskiej swojego pokolenia i choć skład wielokrotnie ulegał zmianie, zmieniały się także nośniki muzyki, trendy muzyczne, to jednak muzyka Ozrics pozostaje świeża, autentyczna i alternatywna.

Serotonina - rozkład jazdy:

MAIN STAGE

Ozric Tentacles live in concert (UK)

Abomination live (Mechanik Rec/Israel)
Electrypnose live (2to6 Rec/Swiss)
Space Element / Zoogra live (Mystic Arts Event/PL)

Nois(Egodrop)
Trip (Egodrop)
Leo Rafen (Mystic Arts Event/LesnaSzajka)
Styropian (Mystic Arts Event/Psylesia)

CHILL STAGE

Electrypnose Live (Electrypnose Media/Swiss)
Lauge Live (Altar Records/DK)
Dubseed (Dub Temple/Krk)
Bladziński (Medulla Oblogata(3city))
Damon (Mystic Arts Event/Chillumafia)
Bongo (Mystic Arts Event/Hallabanaha)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ozric Tentacles

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert