koncert

Piotr Schmidt Electric Group

koncert

Piotr Schmidt Electric Group

Piotr Schmidt Electric Group - Bilety na koncert

Piotr Schmidt znany jest już toruńskiej publiczności i w czerwcowy weekend powraca do Grodu Kopernika ze swoim najnowszym albumem. Takiego krążka jeszcze nie było! Jeszcze bardziej elektryzujący materiał i nowatorskie pomysły! Niektórzy ryzykują stwierdzeniem, iż druga płyta zespołu Piotr Schmidt Electric Group to krok milowy w elektryczno-grooveowym świecie muzycznym. Zachowuje ona bowiem charakterystyczną jazzową tradycję, przemycając przy tym nową jakość poprzez drumn`bass, funk, R&B, muzykę filmową czy groove.

Na płycie znajdują się utwory skomponowane przez lidera - Piotra Schmidta i Tomasza Burę - pianistę jazzowego i kompozytora zamieszkałego oraz cenionego w Wielkiej Brytanii.

Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania grupy (kwiecień 2011) zagrali wspólnie ponad 70 koncertów, w tym na wielu międzynarodowych festiwalach. Ciesząc się fantastycznym odbiorem publiczności Piotr Schmidt Electric Group to aktualnie jeden z trzech najlepszych jazzowych zespołów elektrycznych w Polsce (ankieta Jazz Top 2014 magazynu Jazz Forum). Zatem każdy miłośnik jazzu na wysokim poziomie powinien już dziś zarezerwować sobie termin koncertu w Dworze Artusa!

Wystąpią:

  • Piotr Schmidt - trąbka
  • Tomasz Bura (UK) - klawisze, syntezatory
  • Michał Kapczuk - gitara basowa, efekty
  • Sebastian Kuchczyński - perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piotr Schmidt Electric Group

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert