koncert

W zaczarowanym świecie muzyki | Dominika Eska i Andrzej Bondel | Koncert

koncert

W zaczarowanym świecie muzyki | Dominika Eska i Andrzej Bondel | Koncert

W zaczarowanym świecie muzyki | Dominika Eska i Andrzej Bondel | Koncert - Bilety na koncert

Już w maju w Sali Wielkiej Dworu Artusa wybrzmią największe przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i jazzowej, a także kompozycje własne w aranżacji na skrzypce i fortepian w solowym wykonaniu Dominiki Eski, która również akompaniować będzie Andrzejowi Bondeli.

Dla wszystkich melomanów to wyjątkowa okazja na spotkanie z muzyką wykonywaną na żywo przez utytułowaną polską pianistkę – Dominikę Eskę, znaną z występów w kraju i za granicą – zarówno solo, jak i z orkiestrami. Artystka koncertowała w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Szwecji, Rosji, Japonii, Włoszech, Bułgarii, Szkocji. W Dworze Artusa w Toruniu wystąpi z akompaniamentem Andrzeja Bondela – nauczyciela gry na skrzypcach, muzyka orkiestrowego Opery NOVA w Bydgoszczy oraz współpracownika Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i Toruńskiej Orkiestry Symfoniczną. Oboje artystów jest blisko związanych z naszym regionem.

  • Dominika Eska otrzymała zaszczytny tytuł Regionalny Znak Jakości województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii kultura. Jest laureatką Srebrnej Karety za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, a także wielokrotną laureatką stypendium Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia. Lokalnej publiczności znana jest także świetnie z koncertów podczas Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Probaltica w Toruniu w 2018 roku.
  • Andrzej Bondel jest doświadczonym nauczycielem gry na skrzypcach. Pracę pedagoga i rozbudzanie wrażliwości muzycznej uczniów łączy z występami na scenie oraz organizowaniem koncertów.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Koncert był ciekawy i w dobrym wykonaniu.
Koncert był cudowny! Niesamowita energia i czysta pasja.
Wspaniały wieczór. Artyści cudowni. Pan Andrzej Bondel zaczarował wieczór.

Polecane