Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert

koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Rozsmakowani w dawnych melodiach polskiej rewii i kabaretu, wybierają to, co najlepsze z bogactwa sceny dwudziestolecia i czasów powojennych…. Już 30 lipca 2022 roku w ramach Artus Festival przenieśmy się w czasy skocznych polek, porywających foxtrotów i namiętnego tanga! Naszymi przewodnikami po stylowych kompozycjach ubiegłego wieku będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej!

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół inspirujący się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, a także wykonaniami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. W 2015 roku zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”. Interpretując znane kompozycje, zachowują ich ponadczasowy styl i urok, dodając odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, muzycy regularnie go zgłębiają, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w 2017 roku w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua. W listopadzie 2018 roku trafił do rąk słuchaczy album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które się tam znalazły, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.

Jeżeli tak, jak my z tęsknotą spoglądacie w czasy narodzin srebrnego ekranu oraz towarzyszących ich melodiom, nie może Was zabraknąć podczas wyjątkowego koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej! Wsiadajcie na pokład Artus Festiwalu – muzyczny wehikuł czasu startuje już 30 lipca 2022 roku o godz. 18:00!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Bilety: I pula - 49 zł, II pula - 59 zł, III pula - 69 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert

Bardzo polecamy - koncert dla każdego, niezależnie od wieku, porywa, zachwyca, wprawia w dobry humor:)
GosiaP 31.07.2022 10:26
Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert
Toruń, 30.07.2022
Centrum Kultury Dwór Artusa

Polecane z kategorii koncert