koncert

„ZACZYNAM SIĘ OD MIŁOŚCI” – NATALIA PRZYBYSZ W HOŁDZIE DLA KORY

koncert

„ZACZYNAM SIĘ OD MIŁOŚCI” – NATALIA PRZYBYSZ W HOŁDZIE DLA KORY

„ZACZYNAM SIĘ OD MIŁOŚCI” – NATALIA PRZYBYSZ W HOŁDZIE DLA KORY - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„ZACZYNAM SIĘ OD MIŁOŚCI” – NATALIA PRZYBYSZ W HOŁDZIE DLA KORY

Najnowsza płyta “Zaczynam się od miłości”. zawiera niezaśpiewane dotąd teksty Kory z muzyką skomponowaną przez Natalię oraz jej zespół. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej. Tytuł „Zaczynam się od miłości” stanowi parafrazę tytułu zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki.

– Miłość zaczyna się od miłości – zbiór tekstów do niepowstałych za życia Kory piosenek nabrał życia dzięki Natalii Przybysz. To ona sama je odnalazła, ułożyła w całości i z miłością zaśpiewała. Dzięki niej miłosna poezja Kory żyje. Jest niczym papierowy kwiat, który rzucony w eter rozkwita.–mówi Kamil Sipowicz.

Płyta zawiera niezaśpiewane wcześniej teksty Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół – Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Obok siedmiu tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii – „Zew” o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz „Jest Miłość” o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety.

– To wielka odpowiedzialność wziąć na warsztat teksty Kory. Słowa traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej niż było konieczne. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję, że moje melodie pomogą mocniej działać tej medycynie.–mówi Natalia Przybysz.

Premierze albumu towarzyszy teledysk do piosenki “Jest miłość” w reżyserii Silvii Pogody: https://youtu.be/oS5W2aX85s4
Utwór opowiada o spotkaniu z tekstami i mocą Kory, dlatego klip pokazuje niewerbalne spotkanie z mocą Kobiet. Na planie pojawiły się wyjątkowe gościnie – m.in. Maria Dębska, Ilona Ostrowska czy Silvia Pogoda.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „ZACZYNAM SIĘ OD MIŁOŚCI” – NATALIA PRZYBYSZ W HOŁDZIE DLA KORY

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert