Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

spektakl

LITHOS | FUNDACJA MATERIA | Teatr Polska

spektakl

LITHOS | FUNDACJA MATERIA | Teatr Polska

LITHOS | FUNDACJA MATERIA | Teatr Polska - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

"Spektakl mówi o drodze na szczyt własnych możliwości, w której ważniejsze od celu są porażki i piękno zmagania.

Jacek Owczarek, choreograf od dekady związany z Łodzią i dyrektor Materii, w swoim najnowszym spektaklu łączy doświadczenie pracy nad postacią w tańcu współczesnym z dramaturgią tańca. Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu była indywidualna praca z tancerzami.
Autor do tworzenia spektaklu i pracy z tancerzami zaprosił choreografa Witolda Jurewicza i Elżbietę Chowaniec, dramaturg z którą współpracuje od kilku lat nad wypracowaniem narzędzi dramaturgicznych w choreografii.
Muzykę stworzył pochodzący z Łodzi, tworzący obecnie w Berlinie młody kompozytor, skrzypek, pianista i producent Pimon Lekler.
Minimalistyczną scenografię stworzył Wojciech Stefaniak, współpracujący z najważniejszymi scenami w Polsce.
Młodzi tancerze występujący w spektaklu studiowali razem w Instytucie Choreografii
i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, brali udział wielu projektach i konkursach choreograficznych.

Lithos [λίθος] w języku starogreckim oznacza kamień. Interesującym kontekstem dla twórców spektaklu był esej Mit Syzyfa Alberta Camus, w którym to nie wchodzenie wyżej jest momentem mocy, ale chwila, gdy pod ciężarem próby trzeba się cofnąć. W porażce bowiem człowiek jest w stanie odnaleźć siłę do tego, by pójść wyżej.
Spektakl powstał w 2021 roku w ramach programu Przestrzenie Sztuki, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Operator: Materia
Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury – Polski Ośrodek Sztuki, Urząd Miasta Łodzi"

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: LITHOS | FUNDACJA MATERIA | Teatr Polska

Bardzo emocjonujący spektakl! Młodzi artyści, wspaniała muzyka. Czas zleciał tak szybko że nie wierzyłam że to już koniec. Rozmowa z choreografem i tancerzami po występie jeszcze bardziej emocjonująca. Życzymy powodzenia artystom, jesteście świetni!!!
Fitfrendo 26.11.2022 09:35
LITHOS | FUNDACJA MATERIA | Teatr Polska
Ełk, 25.11.2022
Ełckie Centrum Kultury

PROMOCJA DNIA

-25%

Pruszków
03.12.2022 17:00

bilety od 110,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii spektakl