spektakl
Teatr Pijana Sypialnia "Spektakl ""Księga Rodzaju Polskiego"

spektakl

Teatr Pijana Sypialnia "Spektakl ""Księga Rodzaju Polskiego"

 
Teatr Pijana Sypialnia "Spektakl ""Księga Rodzaju Polskiego" - Bilety na spektakl teatralny

Teatr Pijana Sypialnia "Spektakl ""Księga Rodzaju Polskiego" | Bilety na spektakl teatralny

"Spektakl ""Księga Rodzaju Polskiego"" Teatru Pijana Sypialnia

Monumentalne widowisko muzyczne z udziałem stu wykonawców: Aktorów i Zespołu wokalnego Teatru Pijana Sypialnia, Filharmonii Pijanej Sypialni oraz tancerzy zespołu Woda na młyn. To druga odsłona Trylogii Młodej Polski, zapoczątkowanej widowiskiem „Wesele”, inspirowane „Betlejem polskim” Lucjana Rydla, który był pierwowzorem postaci Pana Młodego z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W warstwie muzycznej usłyszymy pieśni i utwory orkiestrowe Mieczysława Karłowicza oraz pastorałki i piosenki ludowe w opracowaniu Daniela Zielińskiego.To opowieść o Polakach, którzy stają się bohaterami biblijnych ksiąg.
Dlaczego dzisiaj wierszyk Kto Ty jesteś? Polak mały brzmi podejrzanie? Czy przeoczyliśmy jakiś kluczowy moment, w którym na zawsze straciliśmy szansę na zbudowanie społeczeństwa zgodnego i otwartego? Nie dogadujemy się. A za chwilę pójdzie na noże.

Scenariusz, ruch sceniczny, reżyseria: Sławomir Narloch
Muzyka, przygotowanie wokalne: Daniel Zieliński
Choreografia: Blanka Miętkiewicz, Mariusz Żwierko

Występują:
Aktorzy Teatru Pijana Sypialnia
Zespół Wokalny Pijanej Sypialni
Filharmonia Pijanej Sypialni
Zespół taneczny Woda na młyn

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

 

Recenzje

Pięć gwiazdek to za mało! I te trzy godziny to też było jakoś mało. Chcę się więcej :) Wrócę znowu zarazić się na długie tygodnie niektórymi utworami ;)
Świetna sztuka, dająca dużo do myślenia. Prowokująca do refleksji nad błędami "ludowej próbożności", nad istotą patriotyzmu i wiary. Co bardzo cenne - nie wyśmiewa, natomiast przedstawia z dużym smakiem, dowcipem i zaskakującą trafnością rzeczywistość, pozostawiając jej ocenę widzowi. Świetna muzyka, taniec i ruch sceniczny, a do tego bardzo ciekawe i nowatorskie podejście do teatru. Ogląda się to z wielką przyjemnością.
Dziękuję bardzo :-) spektakl pełen wzruszeń i humoru. Bardzo aktualny komentarz obecnej sytuacji.
Spektakl wart o wiele większych pieniędzy! Polecam całą Pijaną Sypialnię!
O spektaklu powiadomiła mnie "EWA" -Ola Iwanowska. Dziękuję. Obejrzałem z satysfakcją. Imponujące widowisko z wzorowa dyscypliną ruchu, stylową, symboliczną scenografią ( znakomicie wykorzystane okna) Ironiczna lekcja patriotyzmu, obraz naszych postaw ( jak przez okno ) ale w tonacji żartu, a nie Martyrologii ( na szczęście) Fascynujące złożenie pełnej Orkiestry, czystych chórów, ruchu i tańców (przejmujący mazur i oberek na Golgocie !) scen aktorskich i znaków ( śnieg z foliowych torebek ) i co chwila brzęk butelki na podłodze. Ciężko wypracowane, ale lekkie młodością, także gorzkim żartem. Wyrazy uznania i oklaski za Premierę (w Dniu Szczególnym )dla Pomysłodawcy. Twórców, wszechstronnych Aktorów i Muzyków. Na długo w pamięci. R H Jedna gwiazdka od ideału - dymy w każdej scenie powszednieją.
Niesamowity spektakl który w jednym momencie wytyka nam wady a w kolejnym potrafi rozbawić do łez.
Bardzo trafne i spostrzegawcze. Z bezbłędną muzyką. Choreografią. Światłem. Scenografią z istotną, wykorzystaną, rolą pnia i kilku innych pozornie drobnych elementów - jak pielucha, deska, skrzydła, tors. Wytrącenie archetypów z tradycyjnej równowagi. Bez, jak to mówią, przegięcia. Chociaż niewątpliwie w sposób wymagający. W doborowej obsadzie, na każdym stanowisku. Zdecydowanie tak.
Jak zawsze perfekcyjni, zdyscyplinowani, inteligentni, zdyscyplinowani i dowcipni. DZIĘKUJĘ!!!
Niesamowity spektakl! Juz reklamuję go znajomym i zamierzam kupić bilety dla rodziny. Polecam z całego serca :)

Polecane