spektakl

Spektakl „MANHATTAN” Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

spektakl

Spektakl „MANHATTAN” Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

Spektakl „MANHATTAN” Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl „MANHATTAN” Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi? Amerykański Projekt Manhattan miał na celu konstrukcję pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka demonstrującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji? Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.

koncepcja, choreografia, wykonanie: Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz
muzyka, wykonanie: Aleksander Wnuk, Michał Lazar
gość specjalny: Fryderyk Liber
projekcja wideo: Natan Berkowicz
reżyseria światła: Paweł Murlik
zdjęcia promocyjne: Dominik Więcek
projekt plakatu: Aleksander Joachimiak

czas trwania: 55 min
data premiery : 01 wrzesień 2019
Spektakl powstał w ramach stypendium twórczego Miasta Krakowa przyznanego Dominice Wiak.
produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK („Młodzi na scenę”), Miasto Bytom
współpraca: Krakowskie Centrum Choreograficzne

Spektakl jest prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.
Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.
Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
https://pst.info.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Spektakl „MANHATTAN” Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

Nie był to popis kunsztu tanecznego. Trudno za taki uznać leżenie na kocyku i inne takie pierdoły. Reszta to było przemierzanie sceny krokiem marszowym w kewo, w prawo, po skosie. Przesłanie spektaklu zostało zawarte na wstępie, w libretto. Ciąg dalszy był już nie potrzebny.
Wciągający spektakl, który magnetyzuje nie tylko tańcem, ale i muzyką. Dodatkowym walorem jest przemyślane wykorzystanie roli światła/cienia oraz kolorystyki. Ne ma przypadkowości. Jestem mile zaskoczona pomysłowością reżyserek w manipulacji efektami "specjalnymi", grą aktorską, w której biorą udział nie tylko tancerki. Piękne połączenie różnych dziedzin sztuki. Silnie oddziałują sceny duetów tanecznych, w których czuć zarówno bliskość i samotność, strach zmieszany z walką o przetrwanie, rezygnację i nadzieję.

Polecane z kategorii spektakl