Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Teatr Tańca Flesz „Kokon”

spektakl

Teatr Tańca Flesz „Kokon”

Teatr Tańca Flesz „Kokon” - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

GoodMove. Scena Tańca na Smolnej
Teatr Tańca Flesz „KOKON” spektakl
reżyseria i choreografia: Izabella Borkowska
make-up: Ewa Maciak
scenografia i światło: Darek Sikorski
występują: Zuzanna Bernat, Patrycja Dybek, Julia Hadrych, Marta Łęgowik, Ewa Maciak, Magdalena Nieszporska, Justyna Pięta, Jakub Waszkiewicz

Czy wiecie, co to jest KOKON? KOKON (z fr. cocon/powłoka) to zewnętrzna osłona zbudowana z różnych materiałów: rzeczywistych i z nierealnych, z własnych uczuć, doświadczeń i emocji. KOKON wytwarzany jest w formie niejednolitej powłoki, izolującej od otoczenia, osób, od wewnętrznego życia. Zawiera wszystko, co wydaje się niezbędne do życia. Zbyt szczelny KOKON staje się twardy i trudny do przebicia, może izolować, utrudniać kontakt z realnym światem. Ale brak KOKONU może pozwolić innym na skrzywdzenie ciebie, pozwolić na zanikanie twojej osobowości. Najważniejsze wydaje się to, że KOKON pozwala przeżyć, daje poczucie bezpieczeństwa, rodzimy się z nim i wzmacniamy przez nabyte doświadczenia życiowe.
W spektaklu grupy tanecznej FLESZ stawiane są pytania: czy potrafimy bez KOKONU odkryć się i pokazać prawdziwe „JA”? Czy istnieje życie poza KOKONEM i jak tworzymy swoją powłokę? Trzy części spektaklu to trzy rodzaje KOKONU: KOLEBKOWY, RZEKOMY i WŁAŚCIWY, każdy z nich to ważny etap życiowy, który przynosi zmiany i pozwala na poszukiwanie prawdy o sobie. Zapraszamy widzów do niejednoznacznego świata KOKONU, gdzie poprzez taniec, muzykę i światło pokazane są indywidualne przeżycia i emocje - może się z nimi utożsamicie? A może rozpoznacie swój KOKON?

„(…) Zawieszony w powietrzu obracam się w swoim kokonie.
I odkryłem, że jest to pewien rodzaj pocieszenia, który pozwolił mi przetrwać (…)”
The Used „My Cocoon”

BILETY: 10 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Teatr Tańca Flesz „Kokon”

To było fantastyczne, z chęcią poszedłbym jeszcze raz. Jedyne zastrzeżenie mam do głośności muzyki; było dużo za głośno.
ms 13.06.2022 08:52
Piękna choreografia doskonale wykonana przez zespół. Świetna muzyka. Bardzo interesujące przedstawienie, wielkie brawa.
Jolanta 13.06.2022 08:37
Cena adekwatna do spektaklu. Taniec robi wrażenie, ale wydarzenie jest trochę za długie i ciężko jest wyciągnąć z niego wnioski, ponieważ bardzo trudno dopatrzeć się w nim tematyki.
Agnieszka 14.03.2022 13:47
Piękny spektakl. Fantastycznia choreografia; przygotowanie tancerzy na wysokim poziomie. Z ogromną chęcią wybiorę się jeszcze kiedyś by zobaczyć Teatr Tańca Flesz
Maria 06.03.2022 11:59
Bardzo ciekawy spektakl taneczny. Dla fanów tańca i nie tylko.
Ania 06.03.2022 08:48

Polecane z kategorii spektakl