Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Wiedźmin. Turbolechita NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności

spektakl

Wiedźmin. Turbolechita NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności

Wiedźmin. Turbolechita NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Scenariusz: Ziemowit Szczerek/ Reżyseria: Piotr Sieklucki/ Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski/ Muzyka i video: Paweł Penarski/ Choreografia: Karol Miękina/Światło: Wojciech Kiwacz/ Charakteryzacja: Artur Świetny/

Ziemowit Szczerek – laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, autor głośnej „Siódemki” i „Rzeczpospolitej Zwycięskiej”, tym razem rozprawia się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym i to nie byle jakim.

Przed Państwem na scenie pojawia się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON – wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.

„Wiedźmin. Turbolechita” to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami – tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Słupsk

Recenzje i opinie: Wiedźmin. Turbolechita NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl