spektakl
Wielki John Barrymore - Teatr STU

spektakl

Wielki John Barrymore - Teatr STU

Wielki John Barrymore - Teatr STU - Bilety na spektakl teatralny

Wielki John Barrymore - Teatr STU - Chorzów Miejski Dom Kultury Batory | Kupuj Bilety Online

Aktorzy są jak morskie fale. Wznoszą się na wysokości, rozbijają o brzeg i znikają, zapomniani. Nie ma nic bardziej martwego niż martwy aktor.
Kim był John Barrymore? Dzisiaj niewielu zna nazwisko wybitnego artysty teatralnego i filmowego lat dwudziestych i trzydziestych, legendy Hollywood i scen Broadway’u, aktora komediowego i znakomitego odtwórcy ról szekspirowskich. Mimo wybitnych zdolności, nigdy nie sięgnął po najwyższe trofeum Hollywood. Największą przeszkodą w rozwoju jego kariery był on sam. Hulaszcze życie oraz spotęgowane przez nałóg kłopoty z pamięcią przyczyniły się do zawodowej śmierci artysty.

John Barrymore w kreacji Jerzego Treli pragnie raz jeszcze olśnić publiczność rolą Ryszarda III. Słabszą kondycję wspomóc ma whiskey Jack Daniels i obecność suflera. Pamięć jednak zawodzi, zamiast Szekspirowskich fraz poznajemy historię o aktorskim życiu, o sukcesie i niespełnieniu, o pogodzeniu się z własnymi słabościami i namiętnościami. Słyszymy pełną zabawnych anegdot i przejmujących wspomnień opowieść o niezgodzie na artystyczną śmierć: na zapomnienie.

Spektakl odbywa się w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Chorzów

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Chorzów inne wydarzenia