spektakl
"ŻABKA" Teatr Animacji z Poznania

spektakl

"ŻABKA" Teatr Animacji z Poznania

"ŻABKA" Teatr Animacji z Poznania - Bilety na spektakl teatralny

"ŻABKA" Teatr Animacji z Poznania | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

AUTOR: MAX VELTHUIJS

REŻYSER: FABRIZIO MONTECCHI (TEATRO GIOCO VITA) 
CZAS TRWANIA: 60 MIN

Obsada: Sylwia Zajkowska / Magdalena Dehr Katarzyna Romańska / Danuta Rej Marek Cyris / Piotr Grabowski 
Adaptacja – Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy) 
Tłumaczenie z j. francuskiego – Jan Ratić 
Scenografia – Nicoletta Garioni (Włochy) 
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa – Federica Ferrari (Włochy) 
Muzyka – Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy – Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)

Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach - ten prawdziwy i ten wyimaginowany.

Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.

Preferowany wiek od 4 lat.
Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: "Frog is Sad", "Frog in Love", "Frog and the Birdsong", "Frog is Frog" oraz "Frog is Frightened" wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektakluRanocchio- produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

FESTIWALE, WYJAZDY I NAGRODY
Spektakl został zakwalifikowany do programuTeatr Polska 2017. Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektaklu w małych miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
20.10.2019 17:00

bilety od 45,00 zł

KUP BILET

Polecane