Wydarzenia Otrębusy 2024/2025 | Imprezy i atrakcje

Dodaj do ulubionych
Ulubione

Urokliwa wieś nieopodal Warszawy? To muszą być Otrębusy. Zapamiętaj tę nazwę. Miejsce to jest pełne atrakcji. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy natury, jak i muzyki. Nie zabraknie wielu wydarzeń, koncertów i spektakli. Krótko mówiąc, trzeba to zobaczyć na własne oczy.

Otrębusy słyną z licznych pomników przyrody, lasów, a także z zabytkowych budowli takich jak dwór Karolina. Wieś jest również coraz częściej odwiedzana przez muzyków i aktorów, którzy chcą zaprezentować swój dorobek. Sprawdź najbliższe wydarzenia w Otrębusach i wybierz się do tego niezwykłego miejsca.

Gdzie są organizowane wydarzenia w Otrębusach?

Wbrew pozorom Otrębusy od lat są bliskie kulturze. Wszystko ze względu na zespół Mazowsze, czyli największy polski zespół ludowy, który znany jest w całym kraju. Od 1948 do 2009 roku jego siedzibą był Pałac Karolin. To właśnie tutaj odbywała się większość wydarzeń w Otrębusach. Warto przyjrzeć mu się bliżej.

Pałac Karolin

Pałac Karolin jest położony w niezwykłym, malowniczym miejscu. Wokół niego znajduje się 14-hektarowy park. Na jego terenie można odnaleźć największe w Polsce tulipanowce. Niedaleko dalej znajduje się rozległy las. Dookoła nie brakuje zabytkowych drzew, alejek czy pomników przyrody.

Sam budynek Pałacu Karolin również robi wrażenie. Niegdyś była to główna siedziba zespołu Mazowsze. Obecnie mieści się tutaj Muzeum Etnograficzne. Nowa siedziba zaś znajduje się tuż nieopodal na terenach pałacowych.

Matecznik Mazowsza

Wydarzenia w Otrębusach są najczęściej kojarzone właśnie z Europejskim Centrum Matecznika Mazowsza, nazywanego w skrócie Matecznikiem. Jego architektura nawiązuje do pierwotnej bryły pałacu, która została przystosowana do nowej roli.

W budynku Matecznika znajduje się rozległa Sala Widowiskowa o powierzchni 1100 m2, która jest w stanie pomieścić ponad 600 widzów. Ponadto siedziba polskiego zespołu ludowego udostępnia także sale konferencyjne, czy baletowe. Nie brakuje również sal do ćwiczeń indywidualnych, a nawet miejsca odnowy biologicznej z sauną.

Sala Matecznika - Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze

Sala Matecznika, czyli Sala Widowiskowa to główna sala w Europejskim Centrum Matecznika Mazowsze. To właśnie tutaj odbywają się występy słynnego ludowego zespołu, a także koncerty i spektakle. A trzeba wiedzieć, że jest to miejsce niezwykłe.

Zacznijmy od tego, jak wielka jest sama widownia. Jest ona w stanie pomieścić ponad 500 widzów. Scena zaś ma 350 m2 i dwie kieszenie boczne po 100 m2.

To, co wyróżnia Salę Matecznika w Otrębusach, to jej funkcjonalność. Z tego powodu jest ona tak chętnie wykorzystywana nie tylko na koncerty, ale także na różne eventy. Widownia bez trudu może być zaaranżowane w układzie teatralnym, fotele zaś mogą zostać automatycznie schowane, aby stworzyć dodatkową przestrzeń do organizacji bali i konferencji.

Z tego powodu Sala Matecznika to jeden z najważniejszych obiektów tego typu, których misją jest organizacja koncertów i spektakli. Odbywają się tutaj nie tylko liczne kulturowe eventy, ale także wydarzenia związane z folklorem polskim i tradycją Mazowsza. Nic zatem dziwnego, w końcu gospodarzem tego niezwykłego miejsca jest Zespół Mazowsze.

Sala Matecznika - repertuar

Jakie wydarzenia w Otrębusach odbędą się w najbliższym czasie? Wrażeń na pewno nie zabraknie. W tym klimatycznym miejscu możesz zawsze liczyć na dobrą zabawę, muzykę i śpiew. Tak też będzie w kolejnych miesiącach. Nie zabraknie bowiem niezapomnianych koncertów (10 tenorów), a także spektakli (Kochane Pieniążki, Wieczór Panieński Plus). Na co się wybierasz? Na wszystkie dostępne wydarzenia kupisz bilet na biletyna.pl

Otrębusy przyciągają nie tylko miłośników przyrody i odpoczynku na łonie natury. Coraz częściej są tutaj organizowane wydarzenia, podczas których można zobaczyć gwiazdy światowego formatu. Szukasz miejsca na wypad na weekend? Chcesz nie tylko zwiedzać, ale także wysłuchać koncertu lub obejrzeć spektakl? Otrębusy zapraszają do siebie!