Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

OKSiR, Studyjne Kino Cyfrowe WRZOS w Świeciu - Świecie

ul. Wojska Polskiego 139, 86-100 Świecie

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Studyjne Kino Cyfrowe Wrzos

Studyjne Kino Cyfrowe WRZOS powstało w roku 1959 i znajduje się w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 139. Dodatkowo od 2007 roku należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a w 2013 dołączyło również do Sieci Kin Cyfrowych. Jest to miejsce pełne różnorodnych wydarzeń jak m.in. pokazy premierowe, projekcje w ramach DKF, poranki dla dzieci, filmowe spotkania dla kobiet oraz przeglądy i maratony filmowe. W kinie WRZOS każdy niezależnie od wieku może wartościowo spędzić czas na jednym z 336 dostępnych miejsc. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym repertuarem oraz do kupna biletów na stronie biletyna.pl!

Cykle filmowe w kinie WRZOS

W kino WRZOS jest organizatorem bardzo wielu cyklów filmowych poświęconych odrębnym grupom widzów. Przykładowo dla młodej publiki ze spektrum autyzmu i ich opiekunów są dedykowane seanse kinowe w cyklu „Kino przyjazne sensorycznie”. Są dla tych, którzy nie przepadają za nadmiernym hałasem bądź mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. W trakcie seansu zostaje zmienione natężenie światła i dźwięku, a przed filmem nie ma reklam. Nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy co jest dużo bardziej komfortowe dla dzieci i rodziców. Dlatego do cyklu przyjaznego sensorycznie zaproszony jest każdy widz, który chciałby skorzystać z tak przygotowanego spektaklu z racji swoich trudności z odbiorem otaczającego świata.
Film, dyskusje, wartościowa wiedza i wspaniali ludzie to wszystko czeka w „Dyskusyjnym Klubie Filmowym”. Jest to zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy pragną zdobywać wiadomości w tej dziedzinie bądź dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Seanse DKF-u odbywają się w kinie WRZOS co drugi czwartek o godzinie 19:00. Są poprzedzone fachową prelekcją i zakończone dyskusją. Co więcej można tam spotkać wielu ludzi ściśle związanych z filmem zaczynając chociażby od teoretyków, krytyków, twórców filmowych i ludzi sztuki i nauki.
W repertuarze kina WRZOS znajdziemy też coś specjalnego tylko i wyłącznie dla seniorów. Cykl „Kino Seniora” jest starannie przygotowaną formą aktywizacji osób starszych, aby mogły w interesujący sposób spędzić czas wolny.
Idealną propozycją na umilenie sobie czasu po pracy albo po ciężkim dniu będzie dla Pań spotkanie z dobrym filmem. W ostatnią środę miesiąca powstał cykl dedykowany kobietom pt. „Kino dla Kobiet”. Może jest to okazja na chwilę wytchnienia? Przed wyjątkowym wieczorem filmowym jest chwila na relaks i drobne przyjemności w postaci masażu, makijażu wykonanego przez wizażystkę, porad oraz zabiegów pielęgnacyjnych, czy też poczęstunku. Tak spędzony czas z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie i pozwoli na chwilę oderwania od codzienności.

Świecie inne wydarzenia