Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

dla dzieci

Akademia Odkrywcy im. T. Halika – Iran

dla dzieci

Akademia Odkrywcy im. T. Halika – Iran

Akademia Odkrywcy im. T. Halika –  Iran - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Prowadzenie Agnieszka Stryczek

Będzie opowieść i pokaz multimedialny prezentujący dzieciom ciekawostki kulturowe, obyczajowe, obowiązujące normy społeczne i religijne, jakimi rządzi się ten dalekowschodni kraj. Będzie można przymierzyć irańskie ubrania od ortodoksyjnych – zakrywających całą sylwetkę czarnych kobiecych płaszczy – czadorów – poprzez hidżaby i kolorowe chusty, jakie noszą irańskie kobiety, po tradycyjne białe tuniki – galabije – noszone przez mężczyzn. Dzieci zobaczą jak wygląda wnętrze irańskiego domu, jakie zasady panują w miejscu kultu muzułmańskiego czyli w meczecie, jak wygląda irańska ulica, sklep czy restauracja. Podczas warsztatów mali podróżnicy nauczą się pić herbatę z zachowaniem zasady trzymania kostki cukru w ustach.
Będą skoki przez symboliczny ogień za pomyślność swoich planów i na dobrą wróżbę. Warsztaty zakończy wspólne wykonanie mozaikowej kolorowanki – dywaniku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Akademia Odkrywcy im. T. Halika – Iran

Pani podróżnik powinna w niektórych segmentach uzupełnić wiedzę historyczną choćby za pomocą Wikipedii, to się dowie na przykład, skąd związki między chrześcijaństwem a islamem. Słabiutko. Bardzo słabo.
tata swojej córki 15.10.2018 13:37
Akademia Odkrywcy im. T. Halika – Iran
Łomianki, 14.10.2018
Centrum Kultury w Łomiankach

Polecane z kategorii dla dzieci