dla dzieci

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika Warsztaty filmowe: Jak nakręcić film na końcu świata?

dla dzieci

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika Warsztaty filmowe: Jak nakręcić film na końcu świata?

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika Warsztaty filmowe: Jak nakręcić film na końcu świata? - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Zapraszamy 18.03.2018, o godzinie 15.00 na warsztaty filmowe "Jak nakręcić film na końcu świata?", które poprowadzi Eliza Kubarska.

Co to jest film dokumentalny i czym się różni od fabularnego?

Jak nakręcić film na końcu świata nie znając języka jego bohaterów?

Jak nakłonić ludzi, by wzięli udział w Twoim filmie?

W czasach łatwego dostępu do sprzętu filmowego, choćby w telefonie komórkowym, większość dzieci i młodzieży zadaje sobie pytanie: jak powstaje film? Jak to zostało zrobione. Wielu młodych artystów podejmuje wyzwanie i próbuje własnych sił tworząc swój pierwszy film. Dzięki naszej opowieści przybliżymy im świat kinematografii podróżniczej, nastawionej na ciekawość świata i chęć odkrywania innych kultur. To będzie opowieść o tym, jak spełnić marzenie i zostać filmowcem. Opowieść o tym, jak z pasji do podróży, ciekawości ludzi i zamiłowania do sztuki, Eliza Kubarska, reżyserka, podróżniczka i alpinistka, zrealizowała filmy, które podbiły serca publiczności na całym świecie.

Eliza zabierze młodych widzów na plan filmowy swoich trzech ostatnich filmów, do których zdjęcia powstawały w zimnych fiordach na Grenlandii, na morzach w okolicy azjatyckiej wyspy Borneo oraz pod najtrudniejszą górą świata - K2 w Karakorum.

Eliza Kubarska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii A. Wajdy, stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jej krótkie formy filmowe i video-instalacje: "Mama, Tata i Ja" oraz "Klatka" (dyplom ASP), wystawiane były m.in. w Narodowej Galerii Sztuki "Zachęta". Specjalizuje się w realizacji filmów z wypraw, fascynują ją odległe kontynenty i ich mieszkańcy. Scenarzystka, reżyser i producentka filmu "Co się wydarzyło na wyspie Pam", nagrodzonego i prezentowanego na ponad 40 festiwalach całego świata.

Za film "Badjao. Duchy z Morza" otrzymała m.in. specjalną nagrodę jury prestiżowego festiwalu Hot Docs w Toronto, John Schlesinger Award na Palm Springs Film Festival oraz wyróżnienie na festiwalu filmowym w Los Angeles. Film był pokazywany w kinach i na festiwalach na całym świecie.

Kręcony w górach wysokich Karakorum , nowy film Elizy Kubarskiej "K2 dotknąć nieba, realizowany dla HBO Europe (2015) , miał światową premierę na festiwalu filmowym w Locarno (Szwajcaria). Alpinistka i podróżniczka należy do elitarnego grona kobiet, zajmujących się wytyczaniem nowych dróg na dużych górskich ścianach. Eksplorowała m.in. w Mali w Afryce Zachodniej, w Malezji, w Meksyku, na Grenlandii. Wspinała się także w Himalajach.

Program Akademii ma patronat National Geographic i Elżbiety Dzikowskiej.

Bilety wkrótce do nabycia na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury w cenie 16 zł.

Program dla dzieci powyżej 4 roku życia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Akademia Odkrywcy im. Tony Halika Warsztaty filmowe: Jak nakręcić film na końcu świata?

Brak recenzji

Polecane z kategorii dla dzieci