dla dzieci

CAŁY ŚWIAT ROMY

dla dzieci

CAŁY ŚWIAT ROMY

CAŁY ŚWIAT ROMY - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Prelekcja: Między pokoleniami
Porozmawiamy o sile więzi międzypokoleniowych. Ile możemy się nauczyć od naszych babć i dziadków? Czego my ich możemy nauczyć? Jak wspomagać osoby chore i potrzebujące?
Cały świat Romy reż. M. Kamp / Holandia, Niemcy / 2019 / aktorski/ 89'
Nastoletnia Romy z trudnością odnajduje siebie samą w patchworkowej rodzinie. Jest jedynaczką, którą nie zajmuje się ani zapracowana mama, ani rzadko obecny ojciec, ani niedostępna emocjonalnie babcia.
Z dnia na dzień, za sprawą postępującej demencji, babcia staje się dla tytułowej bohaterki najbliższą towarzyszką codzienności; tym bliższą, im mniej samodzielną. Roma z samotnej nastolatki staje się zaradną młodą osobą, czuje się coraz mniej niechciana, a coraz bardziej potrzebna i pewna siebie. Starsza kobieta powierza jej swoje wspomnienia, marzenia i sekrety. Między babcią i wnuczką nawiązuje się szczera, pełna troski relacja, podszyta przeczuciem nadchodzącej utraty.
Nagrody:
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2019 – Najlepszy film dla dzieci – Główna Nagroda Jury Międzynarodowego
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2019 – Najlepszy film - Nagroda Jury ECFA (European Children’s Film Association)
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 – Najlepszy film – wyróżnienie Jury Twórców
KLASY 4-6

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: CAŁY ŚWIAT ROMY

Brak recenzji

Polecane z kategorii dla dzieci