dla dzieci

FAMILIJNA NIEDZIELA - Tyglikowe marzenia

dla dzieci

FAMILIJNA NIEDZIELA - Tyglikowe marzenia

FAMILIJNA NIEDZIELA - Tyglikowe marzenia - Bilety na wydarzenie dla dzieci

W ramach kolejnej "Familijnej Niedzieli" - przedstawienie pt. "Tyglikowe marzenia".

To poruszający wyobraźnię spektakl lalkowy dla małych i dużych widzów, nawiązujący do legendarnej rybnickiej Huty Silesia. Jest to jednak historia o bardzo uniwersalnym przesłaniu – a mianowicie, że to, co najciekawsze często jest tuż obok, a marzenia to piękna rzecz, niekoniecznie te spełnione.

Opowiada pełną przygód historię Tyglika, rondelka wyprodukowanego w Hucie Silesia, marzącego o podróży za wielką wodę.

Nawiązuje ona wprost do czasów świetności owego przedsiębiorstwa, które na początku XX wieku, wyprodukowane tam naczynia emaliowane eksportowało na cały świat, również do Brazylii, Chile i Meksyku. Tam właśnie chce udać się główny bohater. Zamiast jednak podróży za wielką wodę, Rondelek rzucany przez los na prawo i lewo, w górę i w dół, zwiedza Śląską ziemię i... niebo: spotyka na swojej drodze postaci znane z tutejszych legend oraz Historii. Nie zabraknie w tej opowieści topielic, górników ze Skarbnikiem na czele oraz nawiązań do czasów hitlerowskiej okupacji. Mimo ciężaru, jakim miejscami podszyta jest ta opowieść, jest ona opowiedziana w dowcipny i lekki sposób, chociaż nie brakuje w niej również momentów sentymentalnych czy wręcz wzruszających.

Aktorzy wykorzystują śląską gwarę by jeszcze bardziej umiejscowić historię na śląskim podwórku, a Lalki, które animują aktorzy, to oryginalne przedmioty, które możemy znaleźć na strychu w każdym familoku, do których należą też oryginalne naczynia wyprodukowane w tej legendarnej hucie.

Bilety w cenie 10 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje FAMILIJNA NIEDZIELA - Tyglikowe marzenia

Ambitne przedstawienie. Bardziej dla rodziców niż dzieci, choć moje grzecznie siedziały i oglądały. Mam mieszane uczucia co do epizodu żydowskiego w tej historii oraz przerabianiu na mydło....

Polecane z kategorii dla dzieci