Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

"Grzeczna" - Scena Małego Widza z Teatrem Baj

spektakl

"Grzeczna" - Scena Małego Widza z Teatrem Baj

"Grzeczna" - Scena Małego Widza z Teatrem Baj - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Lusia jest mądrą, ładną, cichą i przede wszystkim bardzo, bardzo grzeczną dziewczynką. Dzieckiem idealnym. Jak wygląda jej dzień? Wstaje rano, myje ząbki, zjada śniadanie, ubiera się i idzie z tatą do szkoły. Tam cichutko i grzecznie słucha i zapisuje, potem w domu odrabia lekcje, składa swoje rzeczy, ćwiczy, myje się i kładzie spać. Nic specjalnego. Tylko czasem musi z kimś porozmawiać… Kim są towarzysze Lusi? O czym z nią rozmawiają? Co się stało, kiedy w szkolnym „talent show” Lusia zaśpiewała piosenkę o wiośnie? I czy coś może grozić tak bardzo grzecznej dziewczynce?

Spektakl dla dzieci 8+

Spektakl powstał na podstawie książki norweskiej pisarki i psycholożki Gro Dahle. Porusza ona kwestię nierealnie wysokich oczekiwań stawianych dzieciom przez dorosłych. Ukazuje mechanizmy, które ograniczają prawdziwy rozwój osoby poprzez narzucenie stereotypowej roli grzecznej, czystej, ładnej dziewczynki, wzorowej córeczki i uczennicy. Gro Dahle, a za nią twórcy spektaklu, w symboliczny sposób pokazują konsekwencje wychowania, które nie uwzględnia emocji i ważnych potrzeb małego człowieka. W tej historii rodzice dowiadują się czegoś nowego o sobie, a Lusia zyskuje siłę i własny głos.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Grzeczna" - Scena Małego Widza z Teatrem Baj

Spektakl na wysokim poziomie. Zdecydowanie dla starszyh dzieci.
Beata 18.03.2018 11:07
"Grzeczna" - Scena Małego Widza z Teatrem Baj
Warszawa, 17.03.2018
Kino na boku
Bardzo mądre przedstawienie dla starszych dzieci i rodziców, młodsze dzieci mogą nie rozumieć o czym jest sztuka. Organizacja bardzo dobra.
Mama 18.03.2018 09:11
"Grzeczna" - Scena Małego Widza z Teatrem Baj
Warszawa, 17.03.2018
Kino na boku

Polecane z kategorii spektakl