dla dzieci

Jajo w sieci

dla dzieci

Jajo w sieci

Jajo w sieci - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Scenariusz przedstawienia „Jajo w sieci” został napisany przez pedagoga Annę Gil i aktorkę Ewę Gorzelak. Jest to spektakl o konsekwencjach nadmiernego obcowania dzieci z cyberprzestrzenią. „Jesteśmy matkami. Z niepokojem obserwujemy jak często dzieci sięgają po wszelką elektronikę. Coraz chętniej odpływają w wirtualny świat gier, Internetu, portali społecznościowych. Robią tysiące selfie, by je natychmiast opublikować. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach. „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar.” – mówią autorki.

A gdyby tak pewnego dnia na waszej drodze stanęło jajo? Wielkie jajo, którego tylko pozornie nie widać? A na dodatek można nim sterować! Wyobrażacie sobie? To jest totalne zderzenie dwóch rzeczywistości – prawdziwej z wirtualną!Dinozaury wyginęły i takie jaja nie istnieją? Cóż. To może oznaczać tylko jedno – nie macie jeszcze tej aplikacji! A Werka już ma! Ma też wierną przyjaciółkę Nulę, mamę, tatę, którzy ją kochają najmocniej na świecie i niemal wszystko czego zapragnie! Brakuje jej tylko jednego…

„Jajo w sieci” to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. O miłości, przyjaźni i perspektywie straty. To historia, która zarówno małych, jak i dorosłych widzów „wbije w fotel” i skłoni do ważnych przemyśleń. Zapadnie w pamięć, rozbawi i wzruszy. Spektakl sprawi, że widzowie uwikłani wraz z bohaterami w sieć zdarzeń, stają się z każdą chwilą nieco odmienieni. Kto wie – może nawet odrobinę lepsi?

Sztuka jest dedykowana uczniom szkoły podstawowej (kl. I-VI). Spektakl będzie grany od lutego również w formie zorganizowanej dla szkół. Spektakl uświadamia zarówno dzieciom, jak i dorosłym wpływ nadmiernego przebywania w cyberprzestrzeni na ich życie, a także uwrażliwia na ryzyko, wynikające ze zbyt częstego korzystania z elektroniki i Internetu. Ponadto sztuka opowiada o uniwersalnych wartościach życiowych i uczy postaw prospołecznych, a także pobudza dzieci do kreatywnego myślenia i działania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jajo w sieci

Cudowna mądra sztuka. znakomita gra aktorska. Polecam szczerze!!!
swietna pouczająca sztuka dla dzieci i młodzieży - polecam!
przedstawienie bardzo edukacyjne, warte zobaczenia przez dzieci w róznym wieku oraz rodziców
Bardzo dobra sztuka dla dzieci jak i dla dorosłych. Świetnie zagrana. Oby więcej takiej tematyki. Bardzo nam się podobała. Dziękujemy

Polecane z kategorii dla dzieci