Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

dla dzieci

Jazz dla dzieci. #10 Jazzowe korzenie: banjo. 27.11

dla dzieci

Jazz dla dzieci. #10 Jazzowe korzenie: banjo. 27.11

Jazz dla dzieci. #10 Jazzowe korzenie: banjo. 27.11 - dla dzieci

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Marzyciel
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Magdalena Gołębiowska - prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew
Łukasz Kłeczek - banjo

Historia jazzu zaczęła się w Nowym Orleanie razem z powstaniem tzw. jazzu tradycyjnego, którego jednym z najbardziej charakterystycznych instrumentów było banjo. Jego popularność łączyła się z tym, że nauka gry była stosunkowo prosta, było głośne (nie było wówczas elektrycznych wzmacniaczy) i pełniło w zespołach jednocześnie dwie funkcje: harmoniczną i rytmiczną. Jego metaliczne brzmienie jest łatwo rozpoznawalne i nierozerwalnie kojarzące się z początkami jazzu.

Magdalena Gołębiowska - wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Łukasz Kłeczek - Multiinstrumentalista poruszający się w stylistyce jazzu, soulu, RB, miłośnik amerykańskiego country i bluegrassu. Lubuje się zarówno w prostocie rodem z „Simplicity” Rend Collective, jak i w złożoności w stylu Jacoba Colliera. Śpiewa w czterogłosowym kwartecie wokalnym. W 2016 roku pracował jako nauczyciel w szkole muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie mógł doświadczyć i poznać kulturę muzyczną rodowitych jej mieszkańców.

Projekt realizowany przez Fundację EuroJAZZ, dofinansowany przez MKiDN.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Jazz dla dzieci. #10 Jazzowe korzenie: banjo. 27.11


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii dla dzieci