Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

dla dzieci

„Legenda o Poznańskich Koziołkach”

dla dzieci

„Legenda o Poznańskich Koziołkach”

„Legenda o Poznańskich Koziołkach” - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Reżyseria – Grzegorz Ociepka.
Scenografia – Grzegorz Fijałkowski, Maria Ociepka.
Muzyka – Robert Stul.
Występują – Iwona Fijałkowska, Piotr Grabowski i Grzegorz Ociepka.
Spektakl dla dzieci od 3 lat.
Czas trwania: około 45 minut.

Legenda Wielkopolska Treścią spektaklu jest historia dwóch koziołków. Jednemu udaje się uciec od garbarza, który chce go wypchać i zawiesić nad gospodą w mieście, a drugiemu ratuje życie babcia Maciejowa. Ich drogi w końcu się krzyżują w lesie, gdzie muszą stawić czoła groźnemu wilkowi, chcącemu sobie z nich sprawić ucztę. Koziołki poprzez swoje psoty i spryt, mimo wielu niebezpieczeństw i perypetii docierają na poznański rynek, gdzie ścigane przez wilka chowają się w ratuszowej wieży. Tam na jej szczycie, w oknie pod zegarem, zostają dostrzeżone przez mieszczan. To zdarzenie tak bardzo zapada w pamięci jego świadkom, iż postanawiają upamiętnić je dwoma ruchomymi figurami, które odtąd będą ukazywać się na wieży ratusza codziennie o dwunastej w południe i trykać się różkami. Legenda ta zainscenizowana jest w bardzo ciekawej oprawie plastycznej, w której lalki i żywi aktorzy występują w przestrzeni kolorowej scenografii, będącej łąką, lasem, ogródkiem babci, czy wreszcie poznańskim rynkiem. Dzieci uczestniczące w przedstawieniu nie są tylko obserwatorami zdarzeń, ale także biorą czynny udział w działaniach, które dzieją się także między nimi na widowni. Aktywnie pomagają koziołkom, co daje im wiele satysfakcji i pomaga identyfikować się z głównymi bohaterami. Dodatkowym walorem spektaklu jest ciekawa ilustracja muzyczna i wesołe piosenki. Mamy nadzieję, że ten spektakl zapisze się w pamięci młodego widza jako bardzo miłe i pouczające spotkanie z teatrem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Legenda o Poznańskich Koziołkach”

Wartka i żywa akcja przedstawienia, dobre przygotowanie aktorskie, przedstawienie dla dzieci w wieku przedszkolnym , polacam
debora 09.09.2019 12:39
Super pprzedstawienue corka 4lata byla bardzo zainteresowana. Super interakcja z widownia. Polecam
Justyna 09.09.2019 10:17
Ciekawie przygotowany spektakl. Interaktywny. Dzieci bardzo zadowolone. Personel uprzedzał żeby zajmować miejsca na dole a nie na balkonie jak zakupiliśmy ze względu na słabą widoczność pacynek z balkonu.
Maaaaaa 09.09.2019 08:51

Polecane z kategorii dla dzieci