Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

dla dzieci

MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - WIELCY I MALI

dla dzieci

MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - WIELCY I MALI

MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - WIELCY I MALI - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Z myślą o najmłodszych Raciborskie Centrum Kultury realizuje z powodzeniem niecodzienny cykl koncertów umuzykalniających zatytułowany Maluchy w krainie dźwięku. 26 lutego zaprasza na kolejny koncert w cyklu, zatytułowany "Wielcy i mali".
Wielcy kompozytorzy muzyki klasycznej, twórcy muzyki rozrywkowej tworzyli dzieła, które z entuzjazmem odbierały dzieci. Fragmenty wielu z nich znalazły się w kreskówkach i bajkach zachwycających całe rodziny. Piękne i ponadczasowe dźwięki utworów pobudzających rozwój, stymulujących wyobraźnię, inspirujących zabawę wypełnią najbliższy koncert dla maluszków.
Propozycja RCKu skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.
Cykl inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.
Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.
Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.
„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze - na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.
Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy, którym przewodzi Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie, animacje.

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior+'' , ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - WIELCY I MALI

Brak recenzji

Polecane z kategorii dla dzieci