dla dzieci

Maluchy w krainie dźwięku - W BAJKOWEJ KRAINIE

dla dzieci

Maluchy w krainie dźwięku - W BAJKOWEJ KRAINIE

Maluchy w krainie dźwięku - W BAJKOWEJ KRAINIE - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Wyjątkowe koncerty dla najmłodszych już od października!

Z myślą o najmłodszych Raciborskie Centrum Kultury przygotowało niecodzienny cykl koncertów umuzykalniających zatytułowany Maluchy w krainie dźwięku - czyli muzyka, ruch i zabawa.

Nowa propozycja RCK skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.

Cykl inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.

„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze - na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy: Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie, Monika Szczecina – flet, animacje, Szymon Gołąbek – gitara, Ronald Tuczykont - kontrabas, Andrzej Schneider – fortepian i perkusja, zaś pomysłodawcą i realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka.

Zapraszamy do Raciborskiego Centrum Kultury w dniu 8 października o godz. 15.30 .

Więcej informacji na profilu „Maluchów” na Facebooku: https://www.facebook.com/maluchywkrainiedzwieku/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Maluchy w krainie dźwięku - W BAJKOWEJ KRAINIE

Swietnie zorganizowana impreza, wspaniałe spędzony czas.czekam na następną impreze tego rodzaju. Zdecydowanie polecam

Polecane z kategorii dla dzieci