dla dzieci

„Mały Tygrys Pietrek” - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2019

dla dzieci

„Mały Tygrys Pietrek” - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2019

„Mały Tygrys Pietrek” - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2019 - Bilety na wydarzenie dla dzieci

"Mały Tygrys Pietrek"
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” – Kielce
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci

Co się dzieje, kiedy mama musi wyjść do fryzjera, a małego Tygrysa Pietrka dopada wielki strach? Straszne rzeczy, bo życzliwi krewni – Bardzo Odważne Tygrysy – odbierają maluchowi jego tygrysie paski symbolizujące odwagę! W końcu chcąc nosić futro w pręgi, bać się po prostu nie wypada, a tymczasem wszystko wokół jest takie przerażające…

Skąd zatem wziąć odwagę? Ze sklepu, od wojska, a może od Indian i Kowbojów? Jak wyleczyć się ze strachu i pobiec po doktora, gdy mama zachorowała? Zwłaszcza w środku nocy i szalejącej burzy…

„Mały Tygrys Pietrek” to jedna z najpopularniejszych polskich sztuk dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej, wystawiana na scenach w całym kraju. Dokładnie trzydzieści lat temu tekst miał premierę także w teatrze „Kubuś” i teraz, w zupełnie nowej inscenizacji, wraca na afisz ponownie (II premiera – wrzesień 2018 r.). Historia opowiedziana w prosty, ciepły i zabawny sposób porusza zawsze aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków, jest więc doskonałą propozycją i dla małych widzów, i ich rodziców. Pietrka, który ma pietra, nie sposób nie polubić. Koniecznie go poznajcie!

Tekst – Hanna Januszewska
Reżyseria – Michał Dąbrowski
Scenografia – Dariusz Panas
Muzyka – Paweł Sowa
Ruch – Ewelina Ciszewska

Spektakl dla dzieci od 3 roku życia.

Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Mały Tygrys Pietrek” - Festiwal Teatrów dla Dzieci 2019

Doskonały występ, bardzo ładne piosenki i znakomite wykonanie. Dzieciom ogromnie się podobało. Jedyne zastrzeżenie to opis przedstawienia pod względem wieku docelowego widowni - wydaje się, że +5 albo +6 byłoby właściwsze, gdyż publiczność 3-4 latka chyba zbyt mocno przejęła się początkowymi strachami Pietrka i pierwszym wejściem Bardzo Odważnych Tygrysów. :) Dzieci 6+ były zachwycone.
Spektakl fajny ale nie rewelacyjny. Lubię niekonwencjonalne podejście do gry aktorskiej i włączanie lalek. Zabrakło mi dopracowania ruchu scenicznego... Mam wrażenie, że gdyby obsada składała się z młodych aktorów - spektakl nabrałby wigoru.
bardzo fajny spektakl, dziecko było cały czas zainteresowane, gra aktorów z pełnym zaangażowaniem, czas spektaklu wystarczający, chociaż mógłby trwać pełną godzinę. Miło i przyjemnie się oglądało również przez dorosłą osobę.
Przedstawienie za straszne dla małych dzieci.Połowa dzieci na sali płakała, część wyszła przed zakończeniem.Przedstawienie napewno nie dla dzieci od 3lat.Za głośno.
Organizacja zdecydowanie na plus. Spektakl gdybym nie dawał gwiazdek tylko oceny 4+... trochę mały ten główny bohter-tygrys i z daleka to szału nie było...

Polecane z kategorii dla dzieci