dla dzieci

Maski i maskarady - Spotkania z Filharmonią

dla dzieci

Maski i maskarady - Spotkania z Filharmonią

Maski i maskarady - Spotkania z Filharmonią - Bilety na wydarzenie dla dzieci

MASKI I MASKARADY - SPOTKANIA Z FILHARMONIĄ
2 lutego 2020 r.
g. 11:00
Centrum Kultury w Łomiankach

Zapraszamy na szalone przedstawienie, w którym sceną staje się miasto, aktorami instrumentaliści, tancerze i nasi mali melomani. Na scenie pojawią się postaci ze słynnej comedii dell’arte: przewrotny i dowcipny Arlekin, jego zazdrosna towarzyszka Kolombina oraz inne, typowe dla ulicznych zabaw postacie. Niepowtarzalny klimat koncertu podkreślą kostiumy inspirowane tradycyjnymi weneckimi strojami karnawałowymi. Występom tancerzy towarzyszyć będą utwory A. Vivaldiego, J.S. Bacha, A. Corellego.

OBSADA
Alicja Szybowicz - taniec
Jan Fecko - taniec
Anna Małecka - skrzypce
Stanisław Łopuszyński - skrzypce
Barbara Szczęsna-Remisz - prowadzenie koncertu

Alicja Szybowicz, tancerka, choreograf, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz PSM I stopnia w klasie fortepianu. Kształciła się w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Swoją wiedzę na temat tańców historycznych zdobywała od takich specjalistów jak Barbara Sparti, Ana Yepes, Marie-Claire Bär Le Corre, Leszek Rembowski oraz Pierre-Francois Dolle. Współpracowała z Warszawską Operą Kameralną jako tancerka oraz asystentka reżysera w realizacji spektaklu "Pigmalion i Dardanus" w 2018 roku.

Anna Małecka, studiowała na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina na wydziale instrumentalnym (klasa prof. Magdaleny Szczepanowskiej oraz klasa ad. dr Jakuba Jakowicza), w Studium Muzyki Dawnej grając na instrumencie historycznym ( klasa dr hab. Agaty Sapiechy i mgr Grzegorza Lalka) oraz w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie (klasa prof. Giuseppe Crosta). Pracowała pod kierunkiem znakomitych artystów i pedagogów takich jak: O. Krysa, J. Maksymiuk, M. Szwarc, M. Urbaniak-Lisik, I. Szałaj -Zimak. Jest laureatką nagród konkursów skrzypcowych oraz zespołów kameralnych. Jest jednym z założycieli zespołu barokowego „Gradus ad Parnassum” specjalizującego się w wykonawstwie muzyki na instrumentach historycznych.
Jan Fečko absolwent Szkoły Baletowej Konserwatorium w Koszycach, solista w krakowskim Balecie Dworskim Cracovia Danza. Swoją wiedzę na temat tańców historycznych zdobywał od takich specjalistów jak Barbara Sparti, Ana Yepes, Marie-Claire Bär Le Corre, Leszek Rembowski oraz Pierre-Francois Dolle. Współpracuje z wybitnymi osobowościami świata baletu, m.in. z Ballet National Cuba.

Stanisław Łopuszyński absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się pod okiem wybitnej klawesynistki Lilianny Stawarz. Współtworzy duet harfowo-klawesynowy „Harp&Chords”, z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i w Europie. W czasie swej rozwijającej się kariery zagrał ponad 250 koncertów z różnorodnym repertuarem. Artysta wykonuje muzykę renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, impresjonizmu, muzykę współczesną, piosenkę aktorską, poezję śpiewaną i jazz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Maski i maskarady - Spotkania z Filharmonią

Brak recenzji

Polecane z kategorii dla dzieci