dla dzieci

Niedziela z Bajką Baballon

dla dzieci

Niedziela z Bajką Baballon

Niedziela z Bajką Baballon - Bilety na wydarzenie dla dzieci

BABALLOON

Scenariusz i reżyseria: Karina Abrahamczyk-Zator, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk

Wystepują: Karina Abrahamczyk-Zator, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk

Muzyka: Jarosław Hanik

Scenografia: Karina Abrahamczyk-Zator, Rafał Zator

Bohaterami spektaklu są Gaga i Guga , które to wśród balonowej i kolorowej przestrzeni znajdują biały balonik „bez powietrza”. Pomimo jego inności postanawiają się nim zaopiekować. Biały balonik w końcu nabiera sił i próbuje latać, ale ciągle mu czegoś brakuje. A dlaczego ? Bo ciągle marzy, marzy o podróży ….

Baballoon to podróż aż do chmur. To wspólna zabawa w odkrywanie świata.

A o czym jest to przedstawienie? To zależy od tego, kto je ogląda. Każdy z pewnością wyczyta z niego inną historię - zabawę dwóch przyjaciółek, przygodę powietrzną, historię rozwijającej się relacji, odwagi i lęku.

„Baballoon” powstało z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od 1 do 5 lat. Specjalnie dla nich stworzono bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Baballoon jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka, delikatne światło a przede wszystkim balonowa scenografia, pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie i magicznie.

O teatrze dla najnajów
Spektakl wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce przed pięcioma laty, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Choć może wydawać się to mało prawdopodobne, spektakle dla niemowląt przygotowywane są na świecie od blisko trzydziestu lat – twórcami tego ruchu są włoscy artyści związani z bolońskim teatrem La Baracca – Roberto i Valeria Frabetti. Te spektakle, pełne sensorycznych doznań, oddziałujących na wszystkie zmysły, cechuje ogromne wyczulenie na malutkiego widza, chęć porozumiewania się z nim jego własnym językiem. Brak struktury narracyjnej, tradycyjnie opowiadanej historii nie jest tutaj przeszkodą do niezwykle twórczego i odkrywczego budowania przedstawienia, w którym najważniejsze jest spotkanie z publicznością. To teatr bardzo doznaniowy, w którym działają kolory, kształty, dźwięki, a nawet zapachy i smaki.

Spektakl dla dzieci w wieku 1-5 lat. Spektakl w wykonaniu Teatru Peti. Na spektakl zapraszamy 17 listopada o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.

Przed spektaklem zapraszamy na darmowe warsztaty dla dzieci o godz. 15:00 z Fundacją NIDO.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Niedziela z Bajką Baballon

Świetna zabawa, bardzo dobra praca Pań:)
Bardzo fajny spektakl dla najmłodszych i tych straszych. Zjawiskowe efekty świetlne. Maly minus za taniec różowymi balonami, ciężko było cokolwiek zobaczyć bo z dwóch stron zalaslanialy duże skrzynie, na sali zrobił sie hałas. Ogólnie polecam, warto wybrać się z dziećmi.

Polecane z kategorii dla dzieci