dla dzieci

Niedziela z Bajką - spektakl "Wojny domowe"

dla dzieci

Niedziela z Bajką - spektakl "Wojny domowe"

Niedziela z Bajką - spektakl "Wojny domowe" - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Życie każdego człowieka, zwłaszcza młodego, bywa burzliwe, niepozbawione buntu, konfliktów i codziennych niesnasek. Nie trudno o nieporozumienia z rodzicami, rodzeństwem, na podwórku czy w szkole, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi burza hormonów i konflikt pokoleniowy. Za każdym razem z perspektywy czasu spoglądając z dystansem na niepotrzebne waśnie, stają się one błahe, całkowicie śmieszne i niepotrzebne. O tym właśnie opowiedzą w swoim najnowszym spektaklu młodzi aktorzy z Teatru Szydełko.

- Spektakl powstał na bazie naszych codziennych obserwacji i doświadczeń. Opowiada o relacjach rodzinnych i koleżeńskich młodego pokolenia. Spektakl jest całkowicie autorski. Wykorzystujemy w nim teksty własne oraz wiersze Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej i Zygmunta Marka Miszczaka – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

Teatr Szydełko działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2012 roku w zmiennym składzie. Ma na swoim koncie 5 spektakli: „Bajka o dwóch królestwach”, „Król Maciuś I”, „Plastusiowy pamiętnik” oraz „Ludzie i Anioły”.

- Poprzedni spektakl „Plastusiowy pamiętnik” został nagrodzony na ogólnopolskim festiwalu „Przestrzeń wyobraźni” drugą nagrodą. Spektakl „Wojny domowe” z pewnością zachwyci nie tylko publiczność, ale również jurorów krajowych przeglądów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Radosław Bujok. Autorem muzyki jest zespół Kasia Skiba i ja. Przedstawienie udźwiękowił Sebastian Załęski. Scenografię wykonali: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Grzegorz Roguski i Dariusz Włoszczyk. Kostiumy uszyły Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka. Obsada: Jagoda Nowak, Kinga Olejniczak, Dominika Odrozek, Hania Pisarek, Natalia Przybysz, Oliwia Więcław, Kaja Schmidt, Amelia Strączek, Mikołaj Simiński, Weronika Mitrenga, Karina Zając, Marysia Jarząbek, Agata Borowska, Wanessa Krajewska, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Zuzia Jabłońska, Karolina Glaeser.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Niedziela z Bajką - spektakl "Wojny domowe"

Spektakl bardzo się nam podobał. Super gra młodych aktorów. Warty polecenia.
Bardzo przyjemne przedstawienie. Byliśmy z 3,5 dzieckiem, które pierwszy raz brało udział jako widz spektaklu. Występ ciekawy, więc mały dał radę spokojnie wysiedzieć. Dziękujemy

Polecane z kategorii dla dzieci