dla dzieci

Pinokio - spektakl dla dzieci Baju Pomorskiego

dla dzieci

Pinokio - spektakl dla dzieci Baju Pomorskiego

Pinokio - spektakl dla dzieci Baju Pomorskiego - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Pinokio jest to jedna z najwybitniejszych powieści dla dzieci, która kształtuje wyobraźnię dzieci i jest źródłem wielu inspiracji literackich po dziś dzień. Inscenizacja teatralna „Baja Pomorskiego” włącza główną opowieść o niezwykłym chłopcu-lalce z długim nosem w widowisko teatralne przygotowane przez trupę wędrujących aktorów-komediantów. Tworzą oni niepowtarzalną i zabawną grupę aktorską, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój teatr-wóz w kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, dom wróżki czy wnętrze wieloryba. Pinokio jest tu niegrzecznym chłopcem, żądnym poznania świata i chętnie podejmującym ryzykowne decyzje. Oczywiście kłamie, ale też cierpi za każdym razem, gdy wydłuża mu się nos. Na scenie w roli Pinokia oglądamy aktora i animowaną przez niego drewnianą lalkę, z którą dramatycznie obchodzą się Lis i Kot.

Wartko opowiedziane losy Pinokia przeplatane są ciekawie zaaranżowanymi piosenkami, które sprawiają, że dzieje drewnianego chłopca układają się w metaforyczną teatralną opowieść o sercu jako źródle człowieczeństwa. Teatr jawi się w tym spektaklu jako jedna z najlepszych szkół życia - bo czyż nie jest to zwierciadło, w którym przegląda się każdy ludzki czyn.

Trwa: 1:25 godz. (z przerwą)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pinokio - spektakl dla dzieci Baju Pomorskiego

Bardzo udany spektakl???polecamy
karolka0205 07.11.2016 22:22
Myślę ,źe Adria ma problemy z nagłośnieniem .Drugi raz byliśmy z rodziną w Adrii i trzeba było naprawdę mocno wsłuchiwać się aby coś zrozumieć .Przy głośniejszym śpiewaniu było wręcz za głośno i musieliśmy zatykać uszy bo aż bolały .Drugi raz i drugi raz te same odczucia.Przedstawienie nas nie porwało za serce ...Moja ocena to 3 ++
zbyt długie i rozciągnięte w czasie , mniejsze dzieci pod koniec były już znuzone
Na spektaklu teatralnym byłam z dzieckiem po raz pierwszy. Dziecku (lat 8,5) sztuka bardzo się podobała i powiedział, ze woli iść do teatru niż do kina. To jest najlepsza recenzja, ponieważ dzieci są spontaniczne i mówią to, co naprawdę czują
Troszkę inna odsłona Pinokia zrobiona w humorystyczny sposób, dzieci śmiały się na sali.
kika371 07.11.2016 18:27
Ja jako mama miałam mieszane uczucia, bo owszem dużo się działo, ale też były momenty mało zrozumiałe. Jednak po minie i oklaskach oraz po recenzji mojego 5-letniego syna wystawiam 5 gwiazdek. Warto, bo to przedstawienie dla dzieci.
Gosia, Mikołaj i Łucja 07.11.2016 11:58

Polecane z kategorii dla dzieci