dla dzieci

Przedstawienie dla dzieci "Syn Dozorcy"

dla dzieci

Przedstawienie dla dzieci "Syn Dozorcy"

Przedstawienie dla dzieci "Syn Dozorcy" - Bilety na wydarzenie dla dzieci

„Syn Dozorcy”

Przedstawienie teatralne na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

22.04.2017 (sobota) godz. 17.00

Bilet 10 zł.

„Syn dozorcy” to spektakl niezwykły. To historia o miłości, o marzeniach i wytrwałości w dążeniu do celu. To opowieść nie tylko dla dzieci.

„Syn dozorcy” jest jedną z mniej znanych baśni Hansa Christiana Andersena, mimo że w swojej treści niesie istotne i coraz częściej porzucane we współczesnym świecie wartości.

Andersen kreuje miejsce, w którym ścierają się dwa odmienne światy - świat ludzi bogatych z wysokiej klasy społecznej oraz świat ludzi prostych, będących zawsze w cieniu. Tutaj żyją Amelka - córka Generałostwa, i Jurek - tytułowy syn dozorcy.

„Pomiędzy dwiema rodzinami była wielka przepaść, dzieliło je całe piętro i stanowisko społeczne. Ale mieszkali pod tym samym dachem i mieli ten sam widok na ulicę i na podwórze. Na podwórzu był trawnik z kwitnącą akacją, o ile zakwitła.”

Żyją obok siebie od zawsze, wspólnie spędzając dzieciństwo. Jurek to pracowity chłopiec, bez ustanku pomaga swoim rodzicom. Jest uzdolniony plastycznie, dlatego kiedy tylko ma wolny czas przeznacza go na malowanie różnych obrazków. Amelka zaś, wywodząca się z zamożnego domu, oddaje się beztroskim zabawom, choć często bezmyślnym. Pewnego dnia przez przypadek wznieca pożar w swoim pokoju, który udaje się ugasić dzięki pomocy Jurka. Mimo dzielących różnic symbolem ich przyszłego uczucia i życia staje się rysunek Zamku Amelki, namalowany przez Jurka.

Hrabia dostrzega talent chłopca i wysyła go w świat, by kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych. Amelka zostaje sama.

„Mija sporo lat. I sporo balów książęcych. Amelka zmienia się w Amelię, Jurek w Jerzego.”

Po latach Jerzy wraca jako architekt i podejmuje próbę oświadczyn. Zostaje wyszydzony, wyśmiany i skreślony przez Generała. Dla niego wciąż pozostaje tylko chłopcem z biednej rodziny. Nikt nie zauważa, jak trudną drogę musiał przejść Jerzy, jak wielką pracę musiał wykonać i ile poświęcić, by osiągnąć swój sukces. Ten, który poza Amelią, żyje sam na świecie, postanawia nie poddawać się w walce o prawdziwe uczucia.

Czy wola walki i szczere uczucie wystarczą? Jak sukces Jerzego, okupiony ciężką pracą, wpłynie na ocenę Generała? Czy miłość Jerzego i Amelii przetrwa? Czy Jerzy spełni wszystkie swoje marzenia? Jest tylko jeden sposób, aby poznać odpowiedzi na te pytania – obejrzeć spektakl!

Spektakl teatralno-muzyczny dla całej rodziny „Syn dozorcy” powstał jako wspólna inicjatywa Fundacji Zjednoczonych Artystów FuZjA oraz Centrum Artystyczno- Edukacyjnego ZG-Muzyk.

Informacje o spektaklu:

Wiek widza: od 5 lat do 100 lat

Czas trwania: ok. 60 min (bez przerwy)

Produkcja: Fundacja Zjednoczonych Artystów FuZjA oraz Centrum Artystyczno-Edukacyjne ZG-MUZYK Autor: Hans Christian Andersen

Adaptacja: Marek Grabiniok

Muzyka: Krzysztof Gumienny Scenografia/ Kostiumy: Monika Ostrowska

Asystent scenografa: Martyna Ciupka, Anna Lewandowska

Plakaty: Anna Strzałkowska Reżyseria: Justyna Gumienna

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

wciągająca i pasjonująca opowieść o miłości
Idealne dla dzieci i dorosłych, swietna zabawa i duzy humor. Naprwde polecam.
Bardzo ładne przedstawienie, mało znana bajka, bardzo pouczająca. Wspaniałe aktorstwo, świetny kontakt z małą widownią.

Polecane