dla dzieci

RAJ NAJNAJ - Baśniowa szkoła rysunku

dla dzieci

RAJ NAJNAJ - Baśniowa szkoła rysunku

RAJ NAJNAJ - Baśniowa szkoła rysunku - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak.

16:00 Baśniowa Szkoła Rysynku: Bajka o wilku i siedmiu koźlątkach.

17:00 Baśniowa Szkoła Rysunku: Jaś i Małgosia.

Jak z lekcji rysunku zrobić prawdziwą przygodę? Trzeba ją opowiedzieć. Opowiedzieć tak, jak opowiada się baśń. Można opowiadać słowem, ale też gestem, smakiem, zapachem, dotykiem, słowem - wszystkimi zmysłami. Dzięki czemu dziecko słucha baśni nie raz, ale kilka razy w tym samym czasie.

Podstawowym narzędziem pracy jest storytelling, ale opowieść pozostaje jedynie pretekstem do zabawy. Każda historia ma swoje własne rozwinięcia w postaci zabaw i gier, opartych na ruchu i wyobraźni, pobudzających zmysły i kreatywność, poprawiających koordynację, wykorzystują naturalną spontaniczność małych uczestników.

W trakcie opowiadania, na oczach dzieci powstają też proste, schematyczne rysunki ilustrujące historię, co stanowi podporę wizualną dla słów. Stanowią też zachętę, do wspólnego rysowania.

W ten sposób uczestnicy festiwalu zapoznają się z dwiema baśniami: Jasiem i Małgosią oraz bajką o wilku i siedmiu koźlątkach.

Mateusza Świstak stałym bywalcom niedzielnych spotkań w DK. Chwałowice nie trzeba chyba przedstawiać. Charyzmatyczny opowiadacz i badacz baśni, czaruje słowem nie tylko najmłodszych. Opowiada dla małych i dużych przybliżając piękno tradycyjnych opowieści i słowa mówionego.

Współpracuje przy wielu projektach promujących miłość do książek m.in. Mała Książka - Wielki Człowiek Instytutu Książki. Autor bloga basnienawarsztacie.pl

Czas trwania: 40-60 minut.

Ilość miejsc ograniczona.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane