dla dzieci

Smocze gadanie

dla dzieci

Smocze gadanie

Smocze gadanie - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Smocze gadanie | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

premiera - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatu dziecięcego Guziczek w reż. Izabeli Karwot

„Smocze gadanie” jest dowcipną, metaforyczną ilustracją problemów codzienności z jakimi borykają się dzieci i ich rodzice. Z dawką humoru pokazuje dziecięcą mentalność, na którą ma wpływ, widzenie świata przez dorosłych.

Tytułowym smokom ciąży rutyna codzienności, do której czują się przymuszane, postanawiają więc wyruszyć w podróż. Mają nadzieję na odnalezienie krainy szczęśliwości, „w której nic nie trzeba robić, będzie nam jak w raju”. Nie trudno się domyślić, że w krainie szczęśliwości, smoczą gromadkę czeka również proza codzienności, przed którą uciekali z entuzjazmem i nadzieją. Smoki, nie pozbawione sprytu, próbują sposobem „urządzić się” i wyłgać od codziennych, uciążliwych obowiązków, angażując w nie królewny. Okazuje się, że dobre wrażenie to nie wszystko. Czeka je kolejna niespodzianka: asertywne królewny, nie pozbawione przywar i sprytu, bardzo szybko i boleśnie, sprowadzają smoki „na ziemię”, pozbawiając ich tym samym nadziei na „krainę szczęśliwości”, z pełną obsługą. Pomysłowy lider smoczej gromady, prowodyr wszystkich problemów, traci powoli autorytet, wpada na pomysł jak pozbyć się królewien: angażuje rycerza, który jest łasy na pół „królestwa od tatusia”. Smoki wracają w końcu ochoczo do swojego zwykłego świata, który, okazuje się można zaakceptować, ku radości smoczej mamy .

bilety 10 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Super dzieciaki na scenie i dzieki temu wspaniała zabawa dla całej rodziny.
Jak dla mojego dziecka za trudne do zrozumienia. Po 15 minutach chciał wychodzić twierdząc, ze "przedstawienie jest nudne".
Byłyśmy z wnusią, bardzo nam się podobało, szczególnie te malutkie smoczki. Wnusia chętnie by się zapisała do Guziczka.
Super ciekawie i profesjonalnie nawet 4 latki się nie nudzą.
super spektakl
Fantastyczna sztuka dla małych średnich i dużych👍Polecam

Polecane