dla dzieci

Spektakl dla dzieci "O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze"

dla dzieci

Spektakl dla dzieci "O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze"

Spektakl dla dzieci "O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze" - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Spektakl dla dzieci "O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Bolesław Leśmian

O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze

Spektakl słowno - muzyczny, rozwijający wyobraźnię dzieci, jest opowieścią o poszukiwaniu szczęścia, o cenie, jaką trzeba za nie zapłacić oraz o tym, że po spełnienie marzeń trzeba wyruszyć w drogę samemu korzystając z życzliwości i mądrości napotkanych osób.

„jeżeli czegoś chcesz, co bardzo ważne jest,

To sam, zawsze rób to sam, nikomu nic do tego

Po drodze tylko patrz czy wszystko prawdą jest

Czy innym dobrze z tobą, jeżeli tak, to nikomu nic do tego…”

(fragment piosenki ze spektaklu)

„O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” to przedstawienie grane w żywym planie przez 3 aktorki wykorzystujące maski teatralne i instrumenty muzyczne takie jak diabelskie skrzypce kaszubskie, bęben obręczowy, gitara oraz elementy śpiewu innuickiego.

Przedstawienie w naturalny sposób przenosi dzieci z naszej rzeczywistości w świat magii, duchów, dobra i zła, a wszystko to opowiedziane przepięknym językiem Leśmiana. Spektakl jest zawsze przyjmowany przez dzieci z ogromnym zainteresowaniem, budzi ich ciekawość niestandardową forma przekazu (elementy śpiewu innuickiego), dziwnymi dźwiękami, maskami i instrumentem.

Czas trwania ok. 50 min

Aktorki:

Beata Łuczak: aktorka, lalkarka. Ukończyła PWST w Warszawie. Laureatka Srebrnej Maski (Ubica w Królu Ubu). Grała w "Zemście" A. Fredry w Teatrze Polskim w Warszawie partnerując A. Seniuk i W. Gołasowi. W filmie u J.J. Kolskiego i W. Smarzowskiego; gra w spektaklach, pracuje w dubbingu (m.in. mama Harego Pottera), wyplata swoje autorskie bajki z nietypowymi lalkami teatralnymi i dziwnymi instrumentami- kalimbami- szczotkobasami.

Monika Wierzbicka**:** dwukrotnie nominowana do muzycznej nagrody FRYDERYK, laureatka III miejsca Przeglądu Piosenki Aktorskiej aktorka i wokalistka, dubbingująca bajki (m. in. Hotel Transylwania2, Magiczna Zima Muminków, Strażak Sam). Nauczyciel śpiewu w SzŚiEG Konador w Warszawie, prowadząca warsztaty wokalno-aktorskie Ty i Twój Głos, związana z teatrem, telewizją, zespołami: H2O, Analog, Żywiołak. Pisze piosenki i je śpiewa. Wykonawczyni przebojów dziecięcych „Idziemy do zoo” i „Krówka Mówka” oraz przebojów: „Magia Świąt”, „Zatrzymaj mnie”. Więcej informacji: ninanu.art.pl

Agata Konador**:** wokalistka, pedagog obecnie prowadząca własną szkołę śpiewu. W przeszłości związana z zespołami Apartament, Bedizee, Cordell Walker

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane