dla dzieci

Spotkania z Filharmonią w Muzycznej Kuchni

dla dzieci

Spotkania z Filharmonią w Muzycznej Kuchni

Spotkania z Filharmonią w Muzycznej Kuchni - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Spotkania z Filharmonią w Muzycznej Kuchni | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Listopadowe długie wieczory chętnie spędzamy w kuchni szykując prawdziwe delicje. O muzyce także można powiedzieć, że jest wysmakowana lub, że jest świetną przyprawą do uczty. W muzycznej kuchni pobrzękują garnki i talerze, chińskie pałeczki wybijają rytm umilając czas oczekiwania na obiad. Wystarczy dodać słowa wierszy, odrobinę rymów i rytmów, przyprawić
muzyką fortepianu i długo mieszać, aż otrzymamy muzyczne przysmaki. Jakie dania szykują na listopadową muzyczną ucztę nasi goście? Przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Program:
M. Rusinek, Kuchnia
A. Nowicki, Aż właściwy będzie smak, Miam mniam
J. Brzechwa, Mops, Entliczek Pentliczek, Włos, Marchewka, Rozmawiała gęś
z prosięciem, Żaba, Kokoszka smakoszka
A. Frączek, Lew, Chlust w chrust, Szalony Szczypiorek
S. Prokofiew, Podszepty diabelskie
S. Joplin, Maple Leaf Rag
H. Mancini, Polka
C. Orff, Utwór nr 3
D. Szostkakowicz, Taniec, Polka
W. Lutosławski, Gaik

OBSADA
Cezary Nowak - aktor
Radosław Mysłek - instrumenty perkusyjne
Tomasz Pawłowski - fortepian
Barbara Szczęsna-Remisz -prowadzenie

Cezary Nowak
Aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutował w spektaklu Beatrix Cenci Juliusza Słowackiego w reżyserii, wcielając się w postacie Fabrycego i Francesco Cenciego. Początkowo związany z teatrami w Słupsku i w Łodzi, a następnie ze scenami warszawskimi (Teatr Rozmaitości, Teatr na Woli, Teatr Adekwatny). Wykonawca wielu głównych i tytułowych ról. Zwycięzca dwóch konkursów „Teatru Jednego Aktora”. Asystent na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1985-1987). Od 1992 roku związany z teatrami gościnnie, zajmuje się przede wszystkim dubbingiem i pracą w radiu. Przez kilka sezonów współpracownik redakcji dziecięcej Telewizji Polskiej. Reżyser
dubbingu przy realizacji gier komputerowych. Współtworzy niezależną grupę teatralną „Dzień Śmierci Mozarta”. Od 2007 współpracuje z Filharmonią Narodową.

Radosław Mysłek
Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji Henryka Mikołajczyka oraz w Policealnego Studium Jazzu w klasie Czesława Bartkowskiego. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem Stanisława Skoczyńskiego, Marty Klimasary, Miłosza Pękali, Adama Blackstock'a, Se-Mi Hwang, Ricardo Flores'a, Adama Buczka. Jest laureatem konkursów jazzowych i perkusyjnych. Występował w Polsce, Niemczech, Austrii, Serbii i Dubaju, biorąc udział w projektach obejmujących zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową, jak i etniczną. Grał pod batutą wielu polskich i zagranicznych dyrygentów, takich jak Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Jacek
Kasprzyk, Marek Moś, Gabriel Chmura, George Tchitchinadze. Współpracuje z Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Radiową, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Częstochowską, Teatrem Żydowskim, Zbigniewem Namysłowskim, Kwadrofonikiem, Hob-beats Percussion Group, Twins Percussion, Akademią Amphora. Jest stypendystą Yamaha Music Foundation of Europe, Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, Prezydenta miasta Częstochowy oraz Fundacji im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków.

Tomasz Pawłowski
W 2007 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj. Kameralistykę studiował pod kierunkiem prof. Krystyny Borucińskiej. Jest także absolwentem Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Swój kunszt doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich prowadzonych przez najznakomitszych artystów. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2005 r. zdobył I nagrodę i Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Oranienburgu (Niemcy). Był Dwukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów (2000, 2001) oraz stypendystą Burmistrza miasta
Hamamatsu (Japonia) w 2006 roku. W 2012 r. wraz z sopranistką Ewą Leszczyńską zdobył I nagrodę na konkursie G. Carducci w Madesimo (Włochy) w kategorii duetów. Występował w Austrii, Niemczech, Japonii, Litwie, Łotwie, Portugalii, Włoszech oraz w Paryżu. W październiku 2009 roku wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie wykonując koncert g-moll C. Saint-Saensa.

Barbara Szczęsna -Remisz
Konferansjer, animator, muzykoterapeuta. Wykształcenie wyższe zdobywała na trzech uczelniach warszawskich. Jest absolwentką Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, Logopedii oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jako studentka rozpoczęła współpracę z Telewizją Polską (prezenter) oraz Filharmonią Narodową, gdzie do dziś prowadzi koncerty dla dzieci. Współpracuje z Sinfonią Varsovią, Filharmonią Narodową, Ursynowską Orkiestrą Kameralną. Jest autorką scenariuszy koncertów muzyki klasycznej i jazzowej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Rewelacyjna przygoda z muzyką i poezją dziecięcą. Trochę tylko szkoda, że na końcu artyści nie umożliwili dzieciom choć 10 minutowego bezpośredniego kontaktu z instrumentami.

Polecane