Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

dla dzieci

Wkręć się w sztukę: B jak Banksy

dla dzieci

Wkręć się w sztukę: B jak Banksy

Wkręć się w sztukę: B jak Banksy - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Przed nami druga odsłona naszego najnowszego cyklu Wkręć się w sztukę. Tym razem zajmiemy się literką „B” czyli B jak Banksy!

21 listopada godz. 10.00 i 12:00 (maks. 20 osób w grupie)

Wstęp biletowany: 15 zł - bilet pojedynczy, 30 zł - bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły):
*kupując bilet, wybierasz godzinę warsztatów. Wejściówkę kupisz również w kasie Amfiteatru w dniu wydarzenia.

Tożsamość artysty nie jest znana… Wiemy tylko, że jest anonimowym street-artowcem, który komentuje rzeczywistość przez środki artystycznego wyrazu. Dzieło sztuki to komunikat wyzwalający otaczającą go rzeczywistość. Street art (sztuka ulicy) – to balansująca na granicy przestępstwa i sztuki zabawa, którą proponują nam twórcy tacy jak Banksy. Farba i pędzel, a także ironia, humor i metafora to narzędzia komunikacji, dzięki którym artyści wyrażają swoje poglądy w sprawach politycznych i społecznych. Miejscem dla ich prac jest przestrzeń publiczna, która często jest dekorowana bez zgody właścicieli budynków.

W Polsce taka działalność jest karalna, dlatego aby realizować street art w naszym kraju należy pamiętać o zawarciu zgody z administratorem budynku.
Ciekawostką jest fakt, że jedna z kamienic w Londynie, która została wystawiona na sprzedaż – po stworzeniu przez Banksy'ego dzieła na jej elewacji – kilkukrotnie zyskała na wartości. W Amfiteatrze Wasze pociechy będą mogły bez przeszkód!

Banksy pracuje głównie metodą szablonu, co pozwala na szybki transfer wybranego wzoru na ścianę. Podczas spotkania obejrzymy wybrane prace artysty i poddamy je analizie. Na warsztatach przygotujemy proste szablony inspirowane sztuką ludową oraz przeniesiemy je na papier. Uczestnicy swoje gotowe prace zabiorą do domu, a stworzone dzieło idealnie nada się do oprawienia w ramkę i zawieszanie na ścianę. Potrzebna będzie Wasza kreatywność, my zapewniamy farby i mnóstwo zabawy!

Pan od plastyki: Radek Kowalik – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii. W swojej wieloletniej pracy z dziećmi skupia się na wzmacnianiu poczucia pewności siebie i sprawczości uczestników zajęć. Na pierwszym miejscu stawia zabawę i rozwój kreatywności, efekt końcowy ćwiczeń jest tylko dodatkiem do tego co wydarza się w procesie twórczym.
Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Wkręć się w sztukę: B jak Banksy

Świetne wydarzenie! Podobało się dziecku i mamie ;) Przemiły prowadzący!
Maja 23.11.2021 09:37
Wkręć się w sztukę: B jak Banksy
Radom, 21.11.2021
MOK Amfiteatr- Daszyńskiego 5
Świetne wydarzenie, wspaniałą zabawa
Lui 23.11.2021 08:11
Wkręć się w sztukę: B jak Banksy
Radom, 21.11.2021
MOK Amfiteatr- Daszyńskiego 5
Cudowna rozrywka dla dużych i małych♥️
Marta 22.11.2021 09:55
Wkręć się w sztukę: B jak Banksy
Radom, 21.11.2021
MOK Amfiteatr- Daszyńskiego 5

Polecane z kategorii dla dzieci