Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

dla dzieci

Wyprawa do ZOO

dla dzieci

Wyprawa do ZOO

Wyprawa do ZOO - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Wiosna objęła już świat w posiadanie. Coraz więcej czasu spędzacie na wesołych zabawach na dworze. Zabierzmy więc muzykę na spacer i rozejrzyjmy się dookoła. Wyruszymy z domu na wycieczkę do ZOO, gdzie spotkamy mamę słonicę, żyrafę, kolorowe papugi i inne zwierzęta co skaczą, chodzą i fruwają. Muzyka też będzie skoczna. Pośród utworów towarzyszących naszemu spotkaniu nie zabraknie skocznych tańców i dzieł znanych kompozytorów - Piazzoli, Zimmera, Reichardta, którzy chyba lubili wiosnę tak jak my. W tajemnicy Wam powiemy, że dzisiejszy koncert będzie spotkaniem nie tylko z muzyką, ale także z poezją. Rymami będzie zajmował się przede wszystkim aktor, rytmami i melodią - muzycy grający na klarnecie i gitarze. Serdecznie zapraszamy!

WYKONAWCY:
Cezary Nowak - aktor
Piotr Ptak - klarnet
Grzegorz Manikowski - gitara
Barbara Szczęsna-Remisz - prowadzenie

Cezary Nowak - aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (dyplom w 1980 roku). Początkowo związany z teatrami w Słupsku i w Łodzi, a następnie ze scenami warszawskimi. Wykonawca wielu głównych i tytułowych ról. Zwycięzca dwóch konkursów „Teatru Jednego Aktora”. Od 1992 roku zajmuje się przede wszystkim dubbingiem i pracą w radiu. Współtworzy niezależną grupę teatralną „Dzień Śmierci Mozarta”.

Piotr Ptak - muzyk, akompaniator i pedagog, z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego. Laureaat nagród na konkursach muzyki solowej oraz kameralnej, dwukrotny stypendysta Austriackiego Forum Kultury oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Doskonalił swój warsztat pod kierunkiem wybitnych instrumentalistów: Guy Deplus, Guy Dangain, Charles Neidich, Ernesto Molinari, Julian Bliss, Jean Michel Dusard, Patrick Messina, Edvard Bruner, Mieczysław Stachura oraz Andrzej Janicki. Współpracował z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Sinfonią Viva, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie, Teatrem IMKA

Grzegorz Mańkowski - gitarzysta, dyrygent, pedagog, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Marcina Zalewskiego oraz dyrygentury symfoniczno – operowej pod kierunkiem prof. Szymona Kawalla. Pobierał lekcje mistrzowskie u wybitnych gitarzystów i pedagogów takich, jak Pavel Steidl, Goran Krivokapic, Carles Guisado, Ryszard Bałauszko. Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych, stypendysta Ministra Kultury oraz Samorządu Miasta Wrocławia (2004).

PROGRAM
A. Piazzolla, Cafe 1930
B. Schaller, Taniec weselny, Rapsodia
H. Zimmer, muzyka z filmu Piraci z Karaibów
D. Reinhardt, Nuages
Charleston, Cha-cha
M. Strzałkowska, Potwór, Przytul stracha, Coś strasznego
J. Tuwim, Dwa wiatry
L.J.Kern, W królestwie kotów, Deser, Na kanapie
J. Brzechwa, Zoo

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Wyprawa do ZOO

Swietna aranżacja. Czyste słowo i muzyka - brak scenografii pozwala dzieciom uruchomić wyobraźnię. Wysoki poziom. Czekam na następny poranek (jako troche starszy meloman).
ew 28.03.2019 22:00
wspaniały spektakl!
Martin 25.03.2019 11:27
Koncert rewelacja. Bardzo nam się podobał
25.03.2019 11:14
Tytuł jest mylący, dziecko czekało na zwierzęta z zoo, a w tym temacie było zbyt mało wierszy żeby nt zoo. Muzyka bardzo ciekawa, wykonanie również. Chyba powinno być zaznaczone że to przedstawienie dla dzieci powyżej 3 lat.
Basia 25.03.2019 09:40
Rewelacyjny koncert. Czekam aby w moich okolicach było częściej. takich poranków muzycznych. Bardzo przyjemny i ciekawa aranżacja.
Ola 25.03.2019 08:30

Polecane z kategorii dla dzieci