
Nowość!
od 15.10.2025
Wolność - kocham i rozumiem. Koncert z okazji 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
OPIS
Kup BiletyCzym jest wolność? To słowo, które często wypowiadamy, nie zdając sobie sprawy z jego wagi. A przecież dla wielu – zwłaszcza dla uczestników Powstania Warszawskiego – wolność była sprawą życia i śmierci, wyborem, który niósł za sobą odwagę, ból i nadzieję.
Ten autorski, poruszający projekt koncertowy zaprasza do refleksji nad wieloma wymiarami wolności. FUSION dUO – Maja Regina Helbert (flet) i Malwina Misiak (akordeon) – opowiedzą dźwiękiem to, czego nie sposób wyrazić słowami. W subtelnych, emocjonalnych aranżacjach wybrzmią echa tęsknoty, buntu i ulgi – ulgi, jaką przynosi pamięć o tych, którzy walczyli, byśmy dziś mogli żyć w wolności.
Koncert dopełnią literackie impresje w wykonaniu aktora Macieja Wyczańskiego, tworząc przestrzeń do zadumy i wdzięczności. W programie m.in. utwory Lutosławskiego, Boulanger i Paderewskiego.
Poczuj wolność. Wspomnij tych, którzy o nią walczyli.
CZYTAJ WIĘCEJ
CZYTAJ WIĘCEJ
Wolność - kocham i rozumiem. Koncert z okazji 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Recenzje i opinie: Wolność - kocham i rozumiem. Koncert z okazji 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Brak recenzji