film

Biały, biały dzień - przedpremiera z udziałem psychoterapeutki

film

Biały, biały dzień - przedpremiera z udziałem psychoterapeutki

Biały, biały dzień - przedpremiera z udziałem psychoterapeutki - Bilety do kina

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona Ingimundura, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Owdowiały policjant próbuje zacząć wszystko od nowa: opiekuje się wnuczką, wykańcza dom dla córki, chodzi na terapię. Pewnego dnia żona jednak do niego przemówi. Mężczyzna przypadkiem odkrywa jej tajemnice, która po raz pierwszy od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Gdy tama udawanego spokoju pęknie, nic nie powstrzyma przemocy. Reżyser niezapomnianych, ekstrawaganckich Zimowych braci swoim drugim filmem potwierdza, że jest jednym z najzdolniejszych młodych twórców ze Skandynawii. Biały, biały dzień – dojrzalszy, formalnie chłodny i zdystansowany, ale kipiący od tłumionych uczuć – to przenikliwy obraz zmagań z żałobą, a jednocześnie angażujące kino zemsty. Odtwórca głównej roli Ingvar E. Sigurðsson stworzył przekonujący portret wdowca żyjącego w potrzasku przeszłości, powoli osuwającego się w szaleństwo. Islandzki aktor słusznie został nagrodzony przez jury canneńskiego Tygodnia Krytyki.

Kino Kameralne Cafe i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na specjalny przedpremierowy pokaz filmu "Biały, biały dzień".
Film jest islandzkim kandydatem do Oscara i niezwykle angażującym thrillerem psychologicznym. Gościem pokazu będzie Joanna Chmarzyńska - Golińska - członek zarządu Oddziału Pomorskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Zachęcamy Państwa do udziału w dyskusji po filmie, która będzie dotyczyć różnych sposobów radzenia sobie ze stratą, a także naszego prawa do smutku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Biały, biały dzień - przedpremiera z udziałem psychoterapeutki

Trudny, bardzo dobry film. Ciekawe spotkanie po projekcji filmu, dyskusja z udziałem psychoterapeuty umożliwiająca dzielenie się własnymi przeżyciami, refleksjami, interpretacją. Kemeralne kino, z klimatycznym wnętrzem, stosunkowo kameralne grono widzów o akceptującym, życzliwym nastawieniu dawały przestrzeń na wyrażanie myśli i emocji.

Polecane z kategorii film