film

ES jazz Festival - KINO JAZZ „Blue Note Records: Beyond the Notes”

film

ES jazz Festival - KINO JAZZ „Blue Note Records: Beyond the Notes”

ES jazz Festival - KINO JAZZ „Blue Note Records: Beyond the Notes” - Bilety do kina

Klub jazzowy SWING we współpracy z DKF „„Eroica” zaprasza w ramach programu pierwszej edycji „ES jazz Festival” na film dokumentalny o legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records - „Blue Note Records: Beyond the Notes” (2018) w reżyserii w reżyserii szwajcarskiej reżyserki Sophie Huber.

„Blue Note Records: Beyond The Notes” opowiada historię jednej z najsłynniejszych wytwórni płytowych, której płyty są dobrze znane każdemu słuchaczowi jazzu, wydającej płyty największych artystów jazzowych XX i XXI wieku.

Firma Blue Note została założona w 1939 roku przez niemieckiego emigranta Alfreda Liona i amerykańskiego pisarza Maxa Margulisa, który wyłożył środki na jej utworzenie. Wkrótce potem Margulisa zastąpił inny niemiecki emigrant, fotograf Francis Wolff. I to właśnie tych dwóch gentlemanów miało doprowadzić do sukcesu i ponadczasowego znaczenia wytwórni. Dla Blue Note Records nagrywali tacy mistrzowie jak: Thelonious Monk, Art Blakey, John Coltrane, Bud Powell czy Miles Davis.

Film jest częścią celebracji obchodów 80-lecia istnienia Blue Note Records. Osią dokumentu jest sesja nagraniowa, w której biorą udział Herbie Hancock i Wayne Shorter, a także artyści młodszego pokolenia, tacy jak Robert Glasper i Ambrose Akinmusire, nagrywając wspólnie album „All-Stars”.

(informacja za: jazzpress.pl oraz filmweb.pl)

Pokaz filmu odbędzie się dzięki współpracy z inicjatywą „KINO JAZZ” - projektem Musicine i Fundacji EuroJAZZ będącym cyklem seansów filmów dokumentalnych o jazzie w wybranych kinach studyjnych i na festiwalach jazzowych w całej Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje ES jazz Festival - KINO JAZZ „Blue Note Records: Beyond the Notes”

Brak recenzji

Polecane z kategorii film