Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Chleb i sól

film

Chleb i sól

Chleb i sól - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

CHLEB I SÓL
Polska 2022, 99 min.
Reżyseria: Damian Kocur. Wykonawcy: Tymoteusz Bies, Jacek Bies, Dawid Piejko.

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, zagrany przez naturszczyków. Tymek, młody pianista, student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, wraca na wakacje do swojej prowincjonalnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo otwarty bar z kebabem. Tymek staje się świadkiem nakręcającej się spirali napięć między pracownikami kebaba arabskiego pochodzenia a jego kumplami. Spirali, której finał okaże się tragiczny w skutkach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

12.01.2024, 08:15 Teatr Ziemi Rybnickiej
2D
 KUP BILET
2D

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Chleb i sól


Jak działają recenzje?
Dobry, ale tylko dobry. Pomijając już treść - kompletnie nie rozumiem tego obecnego trendu ukazywania obrazów w pastelowych barwach sepii. Co to ma na celu ?
Ivalhoe Floyd 26.02.2023 12:24
Gdy słyszy się, iż film zyskał duże uznanie w branży filmowej idzie się do kina z oczekiwaniami. Rozpłynęły się one jednak szybko po 15 minutach seansu... Oczekiwałam czegoś więcej albo po prostu - czegoś innego. Film specyficzny - może do głębszej analizy. Każdy odnajdzie w nim zachowania zarówno nowego mieszkańca dużej miejscowości (tzw. "słoika") z wyższością odnoszącego się do niektórych spraw oraz zakładającego rację swych poglądów, jak i stereotypowe zachowania ludzi z mniejszych miasteczek, którzy mają (czy zawsze?) swój własny plan na siebie (wyjazd zagranicę czy pozostanie bez sprecyzowanych koncepcji zarobkowych). Z jednej strony wygląda jakby był to dokument "pourywany" skakaniem z jednej sceny do drugiej, a z drugiej - widać, że fabuła zmierza w konkretnym celu - tragedii. Film porusza aspekt nietolerancji kulturowej w naszym kraju kuriozalnie posiadając tytuł związany z gościnnością i rytuałem przywitania. Wydaje się, iż niektóre sceny mogłyby zostać pominięte, bo za wiele nie wnoszą do całości - budują jednak postać Tymka. Fani fortepianu odnajdą za pewne dodatkowe atuty. Do obejrzenia w nastroju refleksji, ale bez powtórki.
Monika 15.02.2023 10:43
Fasynujący... dający do myślena.... POLECAM!!!!
Monia 06.02.2023 08:41

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

  • Dobry, ale tylko dobry. Pomijając już treść - kompletnie nie rozumiem tego obecnego trendu ukazywania obrazów w pastelowych barwach sepii. Co to ma na celu ?

    Ivalhoe Floyd 26.02.2023 12:24


  • Fasynujący... dający do myślena.... POLECAM!!!!

    Monia 06.02.2023 08:41


Polecane z kategorii film