film

Cicha noc

film

Cicha noc

Cicha noc - Bilety do kina

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Cicha noc

Spektakl super. Autorki sztuki - Siostry Muskały mają talent do obrazowania polskich "problemów" w pigułce. Nieco ponad godzina a jest o wszystkim relacji pokoleń, wojnie, Wołyniu i nowej emigracji. Świetnie pokazana polska mentalność. UWAGA do strony - to nie był film P.Domalewskiego jakby wskazywała ilustracja ale spektakl teatralny reż. Pawła Paszty :)
bardzo trudny tematycznie film. Samo zycie w pewnie nie jednej polskiej rodzinie.Warty obejrzenia !!!!
Samo życie. Warto obejrzeć i zastanowić się chwilę później...
występ si nie odbył. brak organizacji gdyż mnie nikt nie powiadomił.
Bardzo fajny polski film. Podobał Ci się dom zły? To też Ci się spodoba.
Dobre kino samo się broni ;)
Jestem w pełni zadowolona
Rzeczywiście jak zapowiadano niezły film. Osobiście mi się podobał.
Ciekawy film, bardzo prawdziwie polski. Ale, jest małe ale bardzo przypomina mi filmy Smarzowskiego.
Film dobry, choć trudny. Mówi o polskiej rzeczywistości. Smutnej, gorzkiej i niekiedy nie do zaakceptowania. Alkohol, praca za granicą po to aby utrzymać rodzinę i gorycz samotnego borykania się z wychowaniem dzieci przez kobiety.

Polecane z kategorii film