film

DKF Peryskop: Holy motors

film

DKF Peryskop: Holy motors

DKF Peryskop: Holy motors - Bilety do kina

PRELEKCJA - PROJEKCJA - DYSKUSJA
Trzy składniki spotkań DKF Peryskop.

26.02 godz. 18:30 "Holy motors" reż. Leos Carax

Groteskowy, miejscami obsceniczny, pełen dynamiki. Balansuje na granicy dyscypliny i kompletnej nieprzewidywalności, pomiędzy horrorem a melodramatem, rodzinną psychodramą a komedią. Jego bohater, Monsieur Oscar od świtu do zmierzchu wciela się w nie swoje role: jest przemysłowcem, zabójcą, żebrakiem, potworem, członkiem rodziny. Stacza erotyczną walkę w wirtualnym świecie gwiezdnych wojen, uprowadza Evę Mendes, romansuje na dachu wieżowca z Kylie Minogue i do ostatniej minuty nie pozwala nikomu wyznaczyć granicy, dzielącej fikcję od rzeczywistości. Monsieur Oscar krąży po Paryżu, wykonując "zlecenia", pojawia się ciągle w nowych miejscach. Raz burzy bieg rzeczy, innym razem sprawia, że wydarzenia toczą się przewidywalnym torem. Towarzyszy mu Céline, kierująca jego limuzyną dyskretna blondynka, która pilnuje, by zadania zostały zrealizowane w określonym kontraktem czasie. Oscar i Céline tworzą parę spiskowców, poruszających się wewnątrz filmowego mechanizmu, napędzanego intertekstualną grą. Film Caraxa wypełniają cytaty - począwszy od niemego serialu Feuillade'a "Fantomas", przez "Powiększenie" Michelangelo Antonioniego i twórczość Georgesa Franju, do animowanych "Aut" Pixara. Od wędrówki Leopolda Blooma w "Ulissesie" Jamesa Joyce’a do "Portretu damy" Henry’ego Jamesa.

Prelekcję poprowadzi Agnieszka Jurago - studentka 5 roku studiów magisterskich na kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Najbardziej w kinie interesuje ją surrealistyczne obrazowanie światów wewnętrznych oraz estetyka quirky ciemna, ale również skromne filmy stojące dialogami. W swojej pracy stara się popularyzować kulturę filmową poprzez organizowanie spotkań, wernisaży i dyskusji.

Dyskusyjny Klub Filmowy Peryskop to społeczność, do której może dołączyć każdy, kto lubi kino, żywe rozmowy i dzielenie się swoją refleksją.

Jest to ostatnie spotkanie naszego pierwszego cyklu zatytułowanego: "Autorefleksje: Kino obraca się przez ramię i zagaduje samo siebie" dotyczy on dzieł autotematycznych, w których to kino konwersuje ze sobą patrząc wstecz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje DKF Peryskop: Holy motors

Brak recenzji

Polecane z kategorii film