film

Dolina Issy

film

Dolina Issy

Dolina Issy - Bilety do kina

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy dzień dla rodzimej kinematografii, który przypada właśnie 11 listopada. Otóż w tym roku kino polskie obchodzi 110. urodziny. Jako członkowie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych włączamy się w obchody tego ważnego wydarzenia.

Z tej okazji pragniemy przypomnieć Państwu niezwykły film pt. „Dolina Issy” w reżyserii Tadeusza Konwickiego, który jest ekranizacją dzieła Czesława Miłosza o tym samym tytule.

Tadeusz Konwicki podjął się nakręcania filmu na podstawie polemizującego, wielowątkowego eseju. Efekt jest zaskakujący – w 1982 roku powstało ruchome dzieło malarskie. Ukazuje ono mityczną Litwę – krainę dzieciństwa obu twórców. Jest to miejsce, w którym chrześcijaństwo i pogaństwo żyją obok siebie w przedziwnej symbiozie, gdzie afirmacja życia ściśle splata się z pociągającym popędem śmierci. Uwięzieni między Erosem i Tanatosem mieszkańcy ulegają wielu namiętnościom, a życie ich przepełnione skrajnymi emocjami, aż kipi od intensywności. Niesamowitą rolę spełniają w tym obrazie zdjęcia Jerzego Łukasiewicza. Dzięki niesamowicie plastycznym ujęciom głównym bohaterem filmu momentami staje sama natura – niezmienna dzika, groźna i fascynująca.

Dzięki cyfrowej rekonstrukcji filmu , jakość obrazu i dźwięku uległy niesamowitej metamorfozie – film odzyskał świeżość, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej hipnotyzujący – kolorami i odnowionym czystym brzmieniem niesamowitej muzyki Zygmunta Koniecznego.

Serdecznie zapraszamy!

start.11.11 godz.20:30
bilet:11 zł

Organizatorem święta jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Świętujcie razem z nami!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dolina Issy

Brak recenzji

Polecane z kategorii film