film

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

film

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Dywizjon 303. Historia prawdziwa - Bilety do kina

Film "Dywizjon 303" to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę, Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada, nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

OBSADA: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski

REŻYSERIA: Denis Delić

SCENARIUSZ: Jacek Samojłowicz, Krzysztof Burdza, Tomasz Kępski

ZDJĘCIA: Waldemar Szmidt

MUZYKA: Łukasz Pieprzyk

PRODUCENT: Jacek Samojłowicz

GATUNEK: dramat/wojenny

CZAS TRWANIA: 115

OGRANICZENIE WIEKU: 12+

PRODUKCJA: Polska/Wlk. Brytania

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Gwiazdka na minus za brak możliwości opłacenia biletu zwykłym przelewem (niestety mojego banku "pocztowego" nie ma na liście). Film generalnie bardzo mi się podobał, ale zaskoczyło mnie optymistyczne zakończenie, a przecież historia dywizjonu to też ból i rozczarowanie zachowaniem Anglików po zakończeniu wojny.
Grabek 26.11.2018 17:04
Ani film wojenny, anie melodramat. Zbyt cukierkowy, bez życia, bez kawałka lekcji historii. Dobra laurka dla Dywizjonu 303, ale czy o to chodziło? Taki film powinien być krótką lekcją patriotyzmu.
Dobrze, że pamięć o tych Bohaterach trwa i warto, by była kontynuowana.
Świetny film, duzo radosści i wzruszenia
Super film ikino
Wojtek 24.11.2018 08:32
Bardzo nam się podobało tak film jak również organizacja i możliwość oglądania w nowo otwartym kinie
Super film.Polecam
Film godny polecenia. Doskonała obsada, wartka akcja a do tego lekcja historii. Szczerze polecam
Nie nudziłam się. Ale -- słysząc i czytając wcześniejsze opinie -- spodziewałam się przedstawienia Dywizjonu 303 w bardziej pełny sposób. A tu była głównie ułańska fantazja :)
Seans nie odbył się! Rodzice dostali na rocznicę ślubu, wyjście do kina na ten właśnie Seans. Po przejechaniu 40km dowiedzieli się że się nie odbędzie. Jedynie otrzymali wejściówki na obojętnie jaki seans. Stracili 2h jazdy, swój dzień paliwo. Po co jest podawany numer telefonu, jeżeli nikt łaskawie nie zadzwoni. Byli mi ogromnie przykro ze swój dzień spędzili w drodze. Nie obwiniam strony bilety.pl, bo nie wiedzieli że nastąpiła taka zmiana. Prośba o to, aby rodzice otrzymali bilety ale na Szalone Nożyczki, wiem że takie chcieli to obejrzeć. pozdrawiam M.K.
Okazjonalna90 08.10.2018 21:41
Film warty obejrzenia.
Film warty obejrzenia lecz 303 Bitwa O Anglię był moim zdaniem lepiej przedstawiony.Warto na pewno obejrzeć 2 filmy ! Czas w kinie w Ińsku to nigdy nie stracony czas :)
Świetny film.Organizacja także bez zarzutu.
Bardzo dobrze dobrani aktorzy i ciekawie zrobiony film. Czas projekcji minął bardzo szybko bez dłużyzn.
Polecam, dobrze zrobiony i zagrany film. Bardzo dobre efekty specjalne
Widziałam lepsze..., ale brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania takiego filmu, trzeba mówić, robić filmy, pisać książki i przypominać o Polskich Bohaterach!!!!
Jak na polski film tego typu, to całkiem dobry
Film wspaniały. Dobrze pokazana historia, stosunek Anglików do Polaków niestety przez te lata się nie zmienił wciąż mają nas za gorszych od siebie i tych od czarnej roboty, nawet własnego języka zabraniają używać tak jak wtedy. Jestem ciekawa jak film zostanie odebrany w wielkiej Brytanii tamtejsza młodzież nie ma pojęcia o zaslugach pamięć i dywizjonu 303 i jego roli w Bitwie o Anglię
Film polskiej produkcji, jednak bardzo ładnie nakręcony. Podobały mi się sceny batalistyczne fabularne połączone ze starymi zdjęciami (filmami) z II wojny światowej. Polecam
Bardzo fajny film,przyjemnie sie go oglada,fajna obsada i przede wszystkim widownia na poziomie😘
Bardzo ciekawy film.
plamka_2009 15.09.2018 14:46
pewnie, że polecam... szkoda, że tak szybko przeleciał
Wszystko ok. 100% pozytyw
Trochę naginamy, ale dumą mnie rozpiera
DOBRY FILM.POLECAM.
Film piękny...momentami ciarki przechodxily po plecach i łzy naplywaly do oczu...jest bohaterstwo i miłość i dowcip...polecam w 100%
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii film